Domů / Akce / Prahou se prohnal Gumball 3000

Prahou se prohnal Gumball 3000

Závod Gumball 3000 je velice zvláštní podnik, který snad závodem nemůžeme ani nazývat. Jedná se o akci pro movité vlastníky sportovních vozů, kteří projedou Evropou přesně 3 tisíce kilometrů. Letošní ročník se jel i přes Prahu, kde měli jezdci naplánovanou zastávku. Přespali v hotelu Hilton a své skvosty v hodnotách milionů korun rádi představili veřejnosti.

Praha již jednou byla svědkem tohoto závodu a to před jedenácti lety. I letošního ročníku se účastnila řada celebrit, mezi kterými byl například David Hazelhoff. Všichni odstartovali 1. Května v Dublinu a svou pouť zakončili tento víkend v Bukurešti. Praha byla na této trase čtvrtou zastávkou a místem odpočinku všech boháčů se stal hotel Hilton.gum00008_572ba283527fe

Krom Mitche z Pobřežní hlídky, byl největší hvězdou celého závodu Batmobil támu Galag, který jej sestavil právě ku příležitosti tohoto šíleného závodu. Automobil, pokud se mu tedy tak dá říkat, stojí na 26“ kolech a jeho rozvor činí 3,4 metru. Krom něj bylo k vidění mnoho dalších nádherných skvostů často s bláznivými polepy.gum00018_572ba28497d6e

Gumball je veřejností vnímán jako jakýsi ilegální závod, ve kterém se šílenci v hypernadupaných vozech předhánějí jako blázni. Ve skutečnosti však závod nevyhrává ten, kdo je v cíli jako první, ale ten kdo si celou soutěž co nejvíce užije. Jak je však toto kritérium hodnoceno, to snad ani nechceme vědět.gum00039_572ba2874da0e

Nicméně i policie na tento závod pohlíží velice benevolentně. Podle slov té naší se během pořádání závodu nepřistoupilo ke zvýšeným bezpečnostním opatřením. Nebyly tedy vyslány žádné hlídky navíc, pouze byla více monitorována plynulost dopravy jak v centru Prahy, tak i mimo ní.gum00001_572ba2821dc2b

Svou pouť účastníci zakončili na maďarském Hungaroringu, kde měli možnost pořádně otestovat sílu svých vozů. My díky závodu máme příjemnou vzpomínku na přehlídku opravdu nadupaných vozidel, které takto pohromadě tady u nás, zase asi dlouho neuvidíme.gum00011_572ba283b5229