Domů / Zajímavosti

Zajímavosti

Nadupaný mustang pro Irona Mana!

Herce Roberta Downeyho Jr. zná asi každý, především díky jeho rolím v marvelovském Iron Manovi, nebo z filmů s velice specifickým Sherlockem Holmesem. Downey je nejen skvělým hercem, ale také velkým milovníkem automobilů. Jeho nejnovějším mazlíčkem je Mustang v klasickém kabátu, ovšem s nejmodernějších technikou uvnitř.

Čtěte více »

Palubní kamery: výhody jejich používání ve vozovém parku

V současné době se dopravní společnosti rozhodují, že zainvestují do palubních kamer pro své vozové parky, a to hned z několika pádných důvodů. Bohužel, každým rokem stoupá nehodovost na silnicích, přičemž jen v loňském roce došlo k více než 99 tisícům dopravních nehod. U některých srážek je pro vyšetřovatele velice …

Čtěte více »

Poctivé taxi v Ostravě existuje

Taxislužby se netěší velké oblibě. Většinou jsou považováni za zloděje. Je to díky pár nepoctivým taxikářům, kteří vrhají špatné světlo na celou komunitu. Existuje však celá řada taxi služeb, které nabízí poctivé služby za příznivé ceny. Jednou z takových firem je Taxi Ostrava. Vždy víte předem kolik zaplatíte za jízdu.

Čtěte více »

Jakými vozy jezdí moderátoři Grand Tour?

Pořad Grand Tour má za sebou první, celkem úspěšnou sezónu. Mohou za to především jeho moderátoři, tedy úspěšné trio Hammond, Clarkson, May. Ti platí za velké kritiky všech možných vozů. Napadlo vás tedy, čím vlastně oni sami jezdí? Nemyslete si, že se spokojí s kdejakým Range Roverem či Audi. Tito pánové …

Čtěte více »

Usnadnění prací na autě: jak vybrat kompresor do garáže?

I běžný motorista využije v garáži kompresor hned v několika případech. Jako první asi každého napadne dohušťování kol. Mít k dispozici vlastní vzduchové zařízení a nemuset při každém výkyvu tlaku v pneumatikách zajíždět k benzinové pumpě je pro řidiče možná právě ta největší výhoda. Pro účely huštění si mnozí vystačí …

Čtěte více »

PČR a její zbrusu nové sportovní žihadlo!

Jak to tak vypadá, Policie České republiky má ve svém arsenálu zcela novou zbraň. Jejím super sport BMW i8, tedy bavorský hybridní automobil, který nyní bude potírat zločin na našich dálnicích a silnicích. Bude se policie zbavovat svých klasických oktávií a přesedlají na atraktivnější vozy?

Čtěte více »

Vision E ukázal svůj interiér

Automobilka Škoda vždy před uvedením významného modelu ráda představuje koncept, z kterého by měl tento model vycházet, viz koncepty Vision S či Vision C. Novinka v podobě Vision E slibuje čistě elektrický automobil se samostatnými sedadly a velkým zavazadelníkem. Jak to víme? Škoda konečně odhalila jeho interiér.

Čtěte více »

Co znamenají zkratky automobilů

K pojmenování svých modelů přistupují automobilky různým způsobem. Některé dávají číselné údaje, jiné libozvučná jména. S tím jak se jednotlivé modely i dále vyvíjí, přibývají k jejich jménům také další zkratky. Máte tak například Golf GTI, Octavii RS či Mercedes AMG. Co tyto zkratky znamenají?

Čtěte více »