Domů / Návody / Proč nechtít LPG v automobilu ?

Proč nechtít LPG v automobilu ?

LPG je známé pro svou nízkou cenu, ale to není vše na co by se měl normální uživatel dívat.

Dnes se tedy podíváme proč nechtít LPG do automobilu.

1

Úhlavní nepřítel? Teplo!

Při používání LPG je nutné v novějších automobilech ochlazovat vstřikování, o které se standardně stará benzin. Bohužel hrozí vážné poškození vstřikovačů.

LPG se nevyplatí!

Samotná přestavba vás vyjde na 40 000,-Kč (a v případě účinnějšího vstřikování dokonce 70 000,-Kč), ale často bývá problém se samotným přestavěním.. Někdy je potřeba připevnit dodatečnou konstrukci pro LPG, někdy je problém s vložením do automobilu a proto se většina servisů těmto úpravám vyhýbá.

Nedostatek servisů

Vzhledem k tomu že předělání se provádí neoficiální cestou,je zde velký problém s pozdějším servisem. Když se vám tedy automobil porouchá, je to velmi velký problém.

Zemní plyn je výhodnější

Dnes se běžně vyrábí osobní automobily na zemní plyn. Jejich provoz možná není tak úsporný jako u LPG verzí, ale zemní plyn má také své výhody.

LPG je hlučnější a více znečišťuje ovzduší

Provoz automobilu s LPG je bohužel hlučnější, ale také více znečišťuje ovzduší než automobily na jiná pohonná paliva.

 

Závěr

 

Pro přepravu ve městech je vhodnější městská hromadná doprava, nebo v případě nutnosti jízdy automobilem jet na zemní plyn z důvodu šetrnosti k životnímu prostředí a celkovému výkonu. Předělání automobilu na LPG se nevyplatí (pokud alespoň nenajezdíte tolik, kolik vás předělání stálo) ať už z důvodu znečištění ovzduší, hlučnosti za chodu, krátké životnosti kvůli nevhodnosti vstřikovačů nebo nedostatku vhodných servisů.

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …