Domů / Audi / Audi vrací úder – model A8 bude modernizován

Audi vrací úder – model A8 bude modernizován

Rivalita mezi předními německými automobilkami je velká. Mezi tradiční přední hráče jako je BMW, Mercedes a Audi se poslední dobou čím dál tím víc dostávají i doposud méně úspěšné automobilky jako Opel nebo Volkswagen. Aby tak automobilka udržela krok s dobou, musí neustále reagovat na vývoj u svých konkurentů.

 

Audi nyní vrací úder, který se jí rozhodl zasadit Mercedes představením nové, modernizované generace své vlajkové lodi, vozu třídy S. Vývojáři Audi proto okamžitě zasedli ke svým pracovním stolům a začali vylepšovat model A8.

 

Během příštího měsíce by mělo dojít k odhalení modernizované „á-osmičky“, považované za nejlepší sedan od Audi. Zatím je jasné pouze to, že bude mít přední světla kompletně z LED diod. Audi tak míří za splněním cíle, který si stanovili – nový rekord v prodejnosti aut během tohoto roku.

 

Součástí projektu je také úprava a modernizace modelu A3. Ta by se měla představit ve verzi sedan pro Evropu, Čínu a Spojené státy Americké. Úpravy se také lehce dotknou modelové řady SUV vozidel Q3 a Q5.

 

Automobilka z Ingolstadtu by chtěla v letošním roce předběhnout v počtu prodaných vozidel bavorského konkurenta BMW a zároveň si za sebou udržet Daimler AG, respektive pod něj spadající značku Mercedes-Benz.

 

V loňském roce prodalo Audi 38 600 nových vozů ze série A8. Má tedy stále co dohánět, protože nových Mercedesů S-Klasse se prodalo 80 300 a vlajková loď z Bavorska, BMW řady 7, má po loňském roce 59 200 pyšných nových majitelů.

 

„Investujeme do vývoje a nových produktů, technologií a snažíme se posílit naše zahraniční prodeje,“ prohlásil finanční ředitel Audi Axel Strotbek. „Přestože musíme čelit dnešní nemilé ekonomické situaci, stále se nám daří plnit naše cíle.“

 

A skutečně mluví pravdu, protože v porovnání s minulostí se prodeje vozů Audi opravdu zvedly.

 

Photo credit: Lewaedd-Q

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář