Domů / Mercedes-Benz / Mercedes mění názor – bude montovat head-up systém

Mercedes mění názor – bude montovat head-up systém

V minulosti se automobilka Mercedes-Benz nechala slyšet, že revoluční systém head-up displejů, které řidiči přímo na sklo promítají informace o jízdě, do svých modelů implementovat nehodlá. Po nějaké době ovšem toto rozhodnutí přehodnotila a head-up  displejů se tak dočkají majitelé nových vozů třídy S a C, které momentálně procházejí desénovou modernizací.

 

Třída S-Klasse, která je vlajkovou lodí této automobilky, přijde ve své modernizované verzi do prodeje letos v září. Od příštího podzimu by si pak zákazníci mohli vybrat, zda systém head-up displeje chtějí nebo nikoli.

 

A co všechno bude head-up displej Mercedesu ukazovat? Řidiči se na předním skle promítne aktuální rychlost, bude možné zde zobrazit navigaci a také inteligentní systém varování a výstrah. Jelikož nové vozy Mercedesu mají zabudované čipy, které jsou schopné detekovat chodce před vozidlem, velmi pravděpodobně se i toto varování bude zobrazovat na čelním skle vozu.

 

Mercedes ale s tímto systémem přichází poměrně pozdě. Největší konkurenti automobilky ze Stuggartu jsou BMW a Audi. Bavorská automobilka nabízí head-up displej už od roku 2003, oproti ní tedy Mercedes zaostává o celých deset let. Výrobce z Ingolstadtu montuje tento systém volitelně do špičkových modelů A6 a A7.

 

Jaký byl ale důvod nepřízně vývojářů Mercedesu z dob minulých? Obávali se, že tento systém by mohl negativně ovlivňovat pozornost řidiče. Nicméně, po prozkoumání funkčnosti systému konkurenčních automobilek tento názor přehodnotili.

 

Třídy S a C trend head-up displejů ve Stuggartu začnou. V budoucnu však bude možné tento systém zavést i do dalších modelů. Jak prohlásilo vedení automobilky, aby se investice do jeho vývoje plně vrátila, není možné montovat ho exkluzivně jen do nejdražších vozů.

 

Technologie head-up displejů byla pro automobily převzata z leteckého průmyslu. Původně se head-up displeje objevily ve stíhacích a bojových letadlech v 80. letech, později si našly cestu i do kokpitů civilních dopravních Boeingů a Airbusů.

Photo credit: Cedric_Ramirez

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář