Domů / Ferrari / Ferrari a elitní třída LeMans? Možná ano!

Ferrari a elitní třída LeMans? Možná ano!

Ferrari, to nejsou jen luxusní sporťáky pro zámožné zákazníky, kteří se chtějí rychle prohánět po dálnicích a dělat na své okolí dojem zvukem silného motoru a logem vzpínajícího se koně na voze. Tato značka je od začátku především o závodních automobilech a známá je hlavně svým působením v královské disciplíně Formule 1. Nyní by se ale po více než čtyřiceti letech mohlo Ferrari vrátit i do elitní kategorie LMP1 ve vytrvalostní sérii LeMans.

 

Ferrari zvažuje nasazení prototypu do kategorie LMP1 v roce 2015. V současné době sice jezdci s vozy Ferrari úspěšně nastupují v GT kategoriích, v elitní třídě ale Ferrari nezávodilo od roku 1973. Proč tomu tak bylo? To je dlouhá historie, která je úzce spojena s působením týmu ve Formuli 1. Jelikož se Scuderii Ferrari velmi dlouho nedařilo získat v F1 výraznější úspěch, rozhodl se Enzo Ferrari přeskupit síly, stáhnout svůj tým z vytrvalostních závodů a všechnu energii plně soustředit na F1. Tento krok se mu vyplatil, i když pouze krátkodobě. To už je ale zase jiný příběh.

 

Stáj sice stále nic oficiálně nepotvrdila, ale šéf Stefano Domenicali nedávno nepřímo naznačil, že automobilka má do blízké budoucnosti několik zajímavých projevů. Prezident automobilky Luca di Montezemolo se k této záležitosti zatím nevyjádřil. Má totiž plné ruce práce s řešením krize v F1, kterou jeho tým momentálně prochází.

 

Situace v F1 ohledně jejích nových pravidel ale Ferrari nahrává ke vstupu do LeMans bez přehnaných nákladů navíc. Od příštího roku budou královně motoristického sportu udávat tempo přeplňované šestiválce. Tento motor by mohl prototyp LMP1 v mírně modifikované verzi od vozu F1 převzít.

 

Pokud by se spekulace potvrdily a Ferrari opravdu vstoupilo v roce 2015 na startovní rošt kategorie LMP1, stalo by se tak novým konkurentem současných výrobců Toyota, Porsche a Audi.

 

Photo credit: Tom Wolf | Photography

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář