Domů / Novinky / Sennovo auto na prodej

Sennovo auto na prodej

Když se řekne, že je na prodej vůz Honda Acura NSX, není to nic, co by bylo nějak neobvyklé.  Dejme tomu, že to vzbudí pozornost, jde-li o kousek vyrobený v 90. letech. Ale Acura NSX, která jde nyní do aukce, ta je výjimečná opravdu hodně. Je totiž jedním ze tří exemplářů, které vlastnil legendární brazilský pilot F1 a trojnásobný mistr světa, Ayrton Senna.

 

honda Ayrton Senna
zdroj: ebay.com

Černé kupé s rokem výroby 1993 a s 31 tisíci ujetými mílemi na tachometru je podle prodávajícího ve vynikající kondici. Na svou dobu je auto velmi dobře vybaveno. Má alarm, imobilizér, systém ABS, E<SP, airbagy, klimatizaci, kožená sedadla a mnohem víc.

 
Motor ze sebe dostane až 274 koní. Honda je svými silnými a kvalitními motory proslulá. Vždyť na sklonku 80. let a na samém počátku let 90. dodávala Honda své motory týmu McLaren, pro který Senna závodil. A sluší se také zmínit, že motor Honda dovezl Sennu ke všem třem jeho titulům mistra světa. 
Jak už jsme zmínili výše, Ayrton Senna vlastnil tři exempláře Hondy NSX. Na jejím vývoji se totiž v dobách spolupráce McLarenu s Hondou přímo podílel. Kromě této, která je nyní na prodej, měl ještě jednu v červené barvě, kterou mu jako součást sponzorské smlouvy zapůjčila přímo automobilka. Tou jezdil v Portugalsku. A poté ještě jednu, opět černé barvy, kterou používal při pobytu v rodné Brazílii.

 

Současný majitel tvrdí, že na autě je vše originál, včetně koberečků. Navíc má technickou prohlídku platnou až do příštího června. Je to unikátní šance, protože tento vůz změní majitele po teprve 17 letech. Kromě Senny a prodejce vozem nikdo nejezdil. A co vyvolávací cena? Necelý milion a půl českých korun.

Aukci naleznete ZDE

Photo credit: StuSeeger

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář