Domů / Lamborghini / Lamborghini Veneno Roadster rudý ďábel!

Lamborghini Veneno Roadster rudý ďábel!

Lamborghini představilo hypersport Veneno. Tahle monstrózní, šílená verze sporťáku vyrobena z lehkého karbonu slibuje nevšední zážitek z jízdy a dynamické vlastnosti podobné Veyronu.

Není to tak dlouho, co světlo světa spatřili neoficiální fotografie Lamborghini Veneno Roadster. Společně s vizuální stránkou unikli i základní informace o tomto pompézním projektu. Automobilka nelenila a vcelku rychlá reakce spolu oficiálními informacemi nám odhalila rudého ďábla z karbonu, který je dárkem k padesátému výročí založení automobilky.Lamborghini Veneno Roadster pohled z boku

Jak jsme se již zmínili v jednom z našich článků o Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse i tento model je odvozen od závodního modelu, jako street legal a je tedy možné s ním jezdit i po normálních silnicích. Nikoho pak nepřekvapí, že inspirace byla brána ze závodní verze Veneno. Zákazníky by pak jistě nepotěšilo využití vozu pouze na okruzích a proto je silniční homologace nutnost pro maximální naplnění potenciálu tohoto rudého ďábla. Na světě je vyrobeno pro VIP zákazníky všehovšudy pouhých devět kusů a cena jednoho kusu se pohybuje kolem 3,3 milionů eur bez DPH, v přepočtu 86 milionů korun.

Auto je vybaveno motorem V12 6,5 l podobné jako u Aventadoru o výkonu 750 koní. Veneno Roadster zrychlí z nuly na 100 km/h za 2,9 sekund a může jet maximální rychlostí 355 km/h. Nic z toho by nebylo možné bez masivního použití karbonu.

Lamborghini Veneno Roadster zadek

Výkon motoru má tedy částečný podíl na těchto parametrech. Většinu interiéru tvoří karbonem vyztužený polymer. Veneno Roadster váží úžasných 1490 kg. Na jednoho koně tedy připadá necelé dva kilogramy hmotnosti vozu.

V těchto extrémních rychlostech je kladen velký důraz na aerodynamiku celého vozu. Veneno generuje extrémní přítlak a svou specifickou úlohu plní i karbonový lem kol, který funguje jako turbína a žene vzduch ke keramickým brzdám. Všech devět aut vyjde na svět v průběhu roku 2014 je se tedy na co těšit.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Italská policie je známá tím, že ve své garáží přechovává několik skutečně výjimečných vozů od …