Domů / Lamborghini / Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Italská policie je známá tím, že ve své garáží přechovává několik skutečně výjimečných vozů od značky Lamborghini jako je Huracan či Gallardo. Je tedy dost pravděpodobné, že se brzy objeví i SUV Urus.

Lamborghini se vždy objevovalo v garáži italské policie. A nejspíše se to bude týkat i nového SUV od této italské značky jménem Urus. Jak by tento automobil vypadal, se nyní pokusil vystihnout jeden z nezávislých návrhářů, který jej nezapomněl vyzbrojit majáky, ani bílými pruhy.

Pokud bys eUrus skutečně dostal do služeb policie, je velmi pravděpodobné, že by vypadal přesně takto. Návrh totiž vychází z polocejního Lamborghini Gallardo a jeho grafického pojetí.

Možná že Urus není až tolik atraktivní, jako klasické ploché supersporty, ovšem pro policii má jedno velké plus a tou je praktičnost. Navíc zvládne s přehledem i honičky, protože jeho zrychlení z nuly na sto je za 3,6 sekundy, což je dokonce lepší výsledek než u Gallarda, které je této rychlosti z absolutního klidu schopno dosáhnout za 3,7 sekund. A to je Urus mnohem větší a těžší.

Stejně jako Gallardo, i Urus by mohl být přímo využíván v terénu. Gallardo momentálně hlídkuje na italských dálnicích, kde je schopno nejen dostihnout rychle jedoucí vozidlo, ale zajistit také rychlý transport orgánů či první pomoc díky defibrilátorů a ledničce, které se v něm ukrývají.

To do Urusu se toho vejde mnohem více. Jeho kufr o rozměrech 616 litrů poskytne daleko více místa na uložení všeho možného. Policii však potěší i motor, kterým je čtyřlitrová osmiválec o výkonu 484 kW. Z nuly na dvě stě se dokáže dostat pod 13 sekund a pokračovat může až na rychlost 305 kilometrů v hodině. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol a kooperace motoru s osmistupňovým elektrohydraulickým automatem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Nemáte zájem o Lamborghini, které jen tak někdo nemá?

Urus jako první SUV od Lamborghini? Ale kdeže tato automobilka již jedno SUV za sebou …