Domů / Ostatní značky / Bentley Continental GT V8

Bentley Continental GT V8

Tento kdo již viděl video ukazující ladění nového motoru V8 ví, na co se má těšit. Dnes bude řeč o Bentley Continental GT V8, který se ukáže s 4 litrovým přeplňovaným motorem pro všechny verze a o posílení výkonu na 528 koní.

Nový motor V8 dodává výkon 500 koňských sil při otáčkách 6000 za minutu a nejvyšší točivý moment 660 newtonmetrů při 1700 otáčkách za minutu. Momentálně by se mělo jednat pouze o základní verzi a uvidíme, co nabídne budoucnost. Počátkem roku by totiž měla vyplout na povrch silnější verze, která se zapojí do obou karoserií Continentalu s typovým označením S.

bentley-continental pohled z boku

Na první pohled se zdá, že navýšení výkonu na 528 koní a 680 newtonmetrů při stejných otáčkách je pouhá póza a reklamní záležitost. Na druhou stranu časy akcelerace Continentalu s přídomkem S se podařilo zásadně vylepšit ze 4,8 na 4,5 sekund v případě kupé a z 5,0 na 4,7 vteřin u verze kabrioletu.

Maximální rychlost nezůstala pozadu a tak se může chlubit svými výkony. Uzavřený model nabídne nyní 309 km/h oproti původní maximálce 303 km/h a GTC S se posunulo z 301 km/h na 308 km/h. Na první pohled zanedbatelná čísla, ovšem během jízdy to velmi oceníte.

Nové zpracování se projevilo i oblasti dynamiky vozu a nově naladěný podvozek není jediné, čím se Bentley může chlubit. Zvýšením stability v zatáčkách způsobila snížení o deset milimetrů a zároveň tuhostí vzduchového pérování o 45 procent vpředu a 33 procent vzadu.

bentley-continental během jízdy

Hlavním přírůstkem bude zlepšení výkonu a technických parametrů. Přesto se nezanedbal i design vozu. Dočkat se můžeme chromovaného rámu, červeně smaltovaný Bentley „B“ odznak, dvacetipalcová kola z lehké slitiny nebo na přání zákazníka 21- palcový, šesti paprskový design, který je k dispozici v Diamond Black nebo Diamond Silver verzi. Interiér bude potažen luxusní černou látkou a exotickým dřevem v podobě eukalyptu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář