Domů / BMW / BMW ukazuje světu model i3

BMW ukazuje světu model i3

Německá automobilka BMW oficiálně představila světu svůj nový model i3. Stalo se tak ve třech důležitých světových městech dohromady, v Londýně, New Yorku a čínském Pekingu. Jde o horkou novinku z dílen mnichovského výrobce, která se na běžný trh má dostat během roku 2014.

 

Pokud bychom měli zařadit BMW i3 do jedné z běžně používaných kategorií pro osobní automobily, jde o mini crossover s elektrickým pohonem. Celý vůz bude značně inovativní. Podle výrobce půjde o první masově vyráběné autu s kabinou pro pasažéry z karbonu a plastů. Kabina vozu bude posazena na hliníkovém šasi.

 

 

Interiér vozu se bude ve většině věcí shodovat s výbavou běžných vozů třetí série BMW. Vůz je postaven tak, aby plně vyhovoval městskému provozu a vešel se i do úzkých prostor. Přesto by zákazníci neměli pocítit nedostatek místa v kabině pro pasažéry.

 

Ptáte se, jak bude nové BMW poháněno? Jak už jsme zmínili, jde o elektrický pohon. Nemusíte se ale bát nedostatku výkonu. Motor by měl vyvinout výkon kolem 170 koní, vůz bude mít poháněnou zadní nápravu. Na sto kilometrů za hodinu by měl z nuly zrychlit za 7,2 sekundy, což je slušný výkon. Vůz půjde případně vybavit i klasickým benzínovým dvouválcem o objemu 650cm3 .

 

A jak to bude s nabíjením? Přeci jen ještě nikdo nevymyslel elektromotor, který by nepotřeboval čas od času nabít. Výrobce deklaruje, že kromě oficiální nabíjecí stanice dodávané s vozidlem bude možné baterie motoru nabít i na kterékoliv jiné nabíjecí stanici, která odpovídá systému Level 2. Pokud potřebujete mít své auto rychle v pohotovosti, zoufat si také nemusíte. Za pouhých 20 minut se baterie nabijí až na 80 procent své kapacity.

 

A co cena novinky z dílny BMW? Stanovena byla na 42 275 amerických dolarů, což v přepočtu na české koruny činí přibližně 845 tisíc korun. Obliba elektromobilů u nás ale zatím není taková, jako na zahraničních trzích.

 

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář