Jakými vozy jezdí moderátoři Grand Tour?

Pořad Grand Tour má za sebou první, celkem úspěšnou sezónu. Mohou za to především jeho moderátoři, tedy úspěšné trio Hammond, Clarkson, May. Ti platí za velké kritiky všech možných vozů. Napadlo vás tedy, čím vlastně oni sami jezdí? Nemyslete si, že se spokojí s kdejakým Range Roverem či Audi. Tito pánové mají velice vytříbený vkus, který je na jejich vozech skutečně znát.

Tito tři moderátoři jsou známí tím, že ve svém pořadů vozy podrobují velmi náročným testům a povětšinou se sami nemohou shodnout, který vůz je vlastně nejlepší. Proto si asi říkáte, jaké vozy to vlastně dřímají v jejich garážích? Každý z moderátorů holduje trochu jiné značce. Hammond je znám svou slabostí pro Porsche, Clarkson zase pro Ferrari. BMW či Ford a May jednoznačně po Ferrari. Původně byl expertem na supersporty především Hammond, ovšem v poslední době se k němu přidávají i zbylí dva členové známé trojice.

Clarkson se může pochlubit například unikátním Ferrari F355, které v sobě ukrývá převodovku používanou v monopostech F1. Pohání jej 3,5 litrový osmiválce s výkonem 297 kW a to je dostatečně velké množství síly na velké činy. Druhou Clarskonovou chloubou je McLaren 675 LT, které vzniklo pouze v 500 exemplářích. Jeho Výkon je 496 KW a z nuly na sto to toto monstrum vytáhne za 2,9 sekundy.

Kapitán šnek alias James May který je pyšný především na Ferrari 458 Speciále. May celkově Ferrari miluje a v jeho garáži bylo již několik vozů této značky. A i to je důvod proč si pořídil model z limitované edice, který se pyšní mnoha prvky z monopostu F1.

Co se týče posledního z této trojice tak Hammond zbožňuje Porsche, především pak model 911, kterého má doma hned v několika verzích. Nejzajímavější je verzce RS, která disponuje výkonem 368 kW, o který se stará čtyřlitrový motor.

O

Shlédněte také

Jak vybrat vhodné povinné ručení?

Každé vozidlo musí mít sjednané povinné ručení. Je to jako s námi lidmi, i my musíme …