Kde vzal Volkswagen jména pro své automobily?

Názvy jednotlivých modelů automobilek mají ve většině případů nějakou legendu. Stejně tak je tomu i automobilů od značky Volkswagen.

Přírodní úkazy

Německý výrobce se na počátku 70. let zaměřil na přírodní úkazy naší planety. Jméno kompaktního modelu Golf tak nevzniklo na základě populárního sportu, ale byl pojmenován podle teplého Golfského proudu, který je zároveň velmi rychlý.

Stejně jako Golf, přišlo ke svému jménu i Polo. To taktéž evokuje název sportu, ale ve skutečnosti je pojmenováno podle polárních větrů. Které vanou od pólů k rovníku. Podle větrů byly pojmenovány i modely Passat a Scirocco. Passaty jsou větry vanoucí od obratníku k rovníku, Scirocco je přírodní úkaz ve středomoří, kdy je pojmenován vždy jinak. Scirocco jsou nazývány v Itálii, ve Slovinsku široko, v Chorvatsku Jugo a v Lybii Gibli. Scirocco jsou jíhovýchodní větry vanoucí ve středomoří a v severní Africe. Od přírodního úkazu dostala své jména také modely Jetta a Bora.

V říši zvířat

Pokud se podíváme na další modely, tak ty čerpaly své jméno ze zvířecí říše. Například model Tiguan vychází z názvu pro tygra a leguána. Modely Fox  a Golf Rabbit pak asi není potřeba blíže vysvětlovat.

Hledání názvu v mýtech

Touareg je odvozen od pojmenování legendárního národu Touaregů žijících ve středozápadní části Sahary a Sahelu. A název Phaeton zase pochází ze slova Faetón, což byl syn boha slunce Hélia.

V mytologii našel své jméno také model Eos. Ten čerpá název z řeckého Éós, což byla ve starověkém Řecku bohyně úsvitu.

O SV

Shlédněte také

Autorizované servisy jednotlivých značek v ČR

Není tomu tak dávno, kdy majitelé vozů hravě zvládli odhalit a opravit většinu zádrhelů a …