Domů / Volkswagen / Kde vzal Volkswagen jména pro své automobily?

Kde vzal Volkswagen jména pro své automobily?

Názvy jednotlivých modelů automobilek mají ve většině případů nějakou legendu. Stejně tak je tomu i automobilů od značky Volkswagen.

Přírodní úkazy

Německý výrobce se na počátku 70. let zaměřil na přírodní úkazy naší planety. Jméno kompaktního modelu Golf tak nevzniklo na základě populárního sportu, ale byl pojmenován podle teplého Golfského proudu, který je zároveň velmi rychlý.

Stejně jako Golf, přišlo ke svému jménu i Polo. To taktéž evokuje název sportu, ale ve skutečnosti je pojmenováno podle polárních větrů. Které vanou od pólů k rovníku. Podle větrů byly pojmenovány i modely Passat a Scirocco. Passaty jsou větry vanoucí od obratníku k rovníku, Scirocco je přírodní úkaz ve středomoří, kdy je pojmenován vždy jinak. Scirocco jsou nazývány v Itálii, ve Slovinsku široko, v Chorvatsku Jugo a v Lybii Gibli. Scirocco jsou jíhovýchodní větry vanoucí ve středomoří a v severní Africe. Od přírodního úkazu dostala své jména také modely Jetta a Bora.

V říši zvířat

Pokud se podíváme na další modely, tak ty čerpaly své jméno ze zvířecí říše. Například model Tiguan vychází z názvu pro tygra a leguána. Modely Fox  a Golf Rabbit pak asi není potřeba blíže vysvětlovat.

Hledání názvu v mýtech

Touareg je odvozen od pojmenování legendárního národu Touaregů žijících ve středozápadní části Sahary a Sahelu. A název Phaeton zase pochází ze slova Faetón, což byl syn boha slunce Hélia.

V mytologii našel své jméno také model Eos. Ten čerpá název z řeckého Éós, což byla ve starověkém Řecku bohyně úsvitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …