Domů / Inzerce / Nabídněte svým zákazníkům kvalitní autodiagnostiku

Nabídněte svým zákazníkům kvalitní autodiagnostiku

I když podnikáte v autoopravárenství v malém, zákazníci chtějí stále více. Uspokojit je lze službou, kterou jim nabídne velký autoservis – diagnostikou. Když k tomu připojíte ještě komplex svých znalostí, nabídnete nejspíš ještě více. Co ale všechno k autodiagnostice potřebujete?

Dá se to shrnou do třech pomůcek: diagnostický software, kabel a počítač. Nejsložitější z tohoto tria je vybrat správný počítač pro diagnostiku. Nevyznáte se v počítačích? Nenechte se přemluvit na zbytečně drahé řešení. Vystačíte si s repasovaným počítačem nebo notebookem. Informace o tom, jaký je zapotřebí, jsme získali od odborníku z LevnaPC.cz.

Notebook je lepší než počítač, ale nový být rozhodně nemusí

Ideálním řešením je nepořizovat stacionární počítač, ale notebook, který umožní i jízdní diagnostiku. Hodí se ty s menší uhlopříčkou 12″ až 14″. Lépe se s nimi totiž manipuluje uvnitř automobilu. Ale pozor, uhlopříčka malá, ale rozlišení raději větší. Jinak se vám může stát, že na obrazovce notebooku neuvidíte všechny ovládací prvky diagnostického software.

Notebook by měl mít nainstalován Windows 7 Professional v 32 bitové verzi. Je to důležitá podmínka pro fungování diagnostického programu. Na notebooku potřebujete USB port, nebo pro starší adaptéry COM port.

Doporučuje se investovat do SSD disku, který je odolnější otřesům než klasický harddisk. Je o něco dražší, ale vyplatí se. Při diagnostice si otřesy váš notebook určitě užije.

Sáhněte po repasovaných odolných značkách a modelech

Některé notebooky jsou jen skořápkou plastů, která nic nevydrží. Do podmínek autoservisu se nehodí. Sáhnout je třeba po osvědčených odolných modelech. Těmi jsou Lenovo a jeho odolná legendární řada ThinkPad, ale i HP EliteBook.

Kvalitní repasovaný notebook pořídíte za cenu od 4000 do 8000 Kč v závislosti na výbavě konkrétního modelu.

K celkové investici ještě připočtěte cenu VAG diagnostického komunikačního kabelu s podporou OBD. Potřebovat budete i diagnostický software, obvykle VAG-COM.

Kvalitní repasované počítače pro diagnostiku automobilů

Nejen dobrou radu, ale i repasované počítače a notebooky vhodné pro diagnostiku aut dostanete v e-shopu LevnaPC.cz. Obchod nabízí největší výběr repasované techniky v ČR.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …