Domů / Škoda / Škoda Kodiaq je elegantní SUV s mnoha přednostmi

Škoda Kodiaq je elegantní SUV s mnoha přednostmi

Automobilová společnost s českými kořeny Škoda Auto začala před dvěma lety vyrábět elegantní SUV, které pojmenovala jako Škoda Kodiaq. Základem vozidla je platforma VW Group MQB, která byla použita například také u nové generace Volkswagen Tiguan a SEAT Ateca.

Škoda Kodiaq je první sedmimístná škodovka, jež se pyšní poměrně bohatou výbavou. Poskytuje řidičům více než 24 různých asistenčních systémů, což je vskutku úctyhodné. Pokud si vzpomenete třeba na první modely Škoda Fabia, od té doby udělal automobilový výrobce dost velký pokrok ve vývoji systémů pro svá vozidla.

Jaké asistenční technologie Škoda Kodiaq nabízí?

Potěší vás aktivní parkovací asistent, využijete také asistenta jízdy v pruzích a adaptivní automat. Zajímavostí je soustava kamer, jež poskytuje pohled z několika úhlů, včetně toho leteckého. Spousta majitelů si pochvaluje také senzor pro pohyb nohou, s nímž snadno otevřete kufr automobilu. Samozřejmostí je také navigace, se kterou zvládnete dojet i na místo, které neznáte.

Jakými vychytávkami Škoda Kodiaq disponuje?

Co se týče vychytávek, těmi Škoda Auto opravdu nešetřila. Škoda Kodiaq snímá hlas cestujících nacházejících se na předních sedačkách a přenáší ho do zadní části. Vozidlo disponuje systémem Columbus s připojením k internetu.

Interiér je prostorný, nemluvě o zavazadlovém prostoru. Úložných prostor je v Škoda Kodiaq celkem více než třicet, a tak se nemusíte bát, že by se vám do automobilu nevešlo všechno na dovolenou.

Jak je automobil velký?

Škoda Kodiaq je takřka dlouhá 4 697 milimetrů a 1 882 milimetrů široká. Celková hmotnost modelu je 2 510 kilogramů. V základní verzi uveze vozidlo pět lidí, ale můžete si připlatit, aby Škoda Auto přidělala ještě třetí řadu sklopných sedadel, a tak by se do auta vešlo až sedm lidí.

Sice model Škoda Superb je považován za vlajkovou loď značky Škoda Auto, nicméně Škoda Kodiaq by se dala usadit na stejné místo.

O Angelo

Shlédněte také

Nejnovější model značky Škoda přináší nejen elegantní vzhled

Osobní vůz, který nejen hezky vypadá, ale zároveň vás nenechá v problémech, ať už jste pár …