Audi opět uvažuje o voze se jménem Q1

Pokud jste se před lety těšili na automobil s označením Q1 od Audi, nedočkali jste se. Vznikl z něj nakonec crossover se jménem Q2. Audi však nad Q1 ještě nezlomila hůl.

Malé elektrické SUV

Audi má v plánku nabídnout svým zákazníkům skutečně širokou paletu elektromobilů Do roku 2025 by chtěla prodávat hned 12 elektromobilů s tím, že prvním vozem této nové éry bude model e-tron a jeho dvě sportovní derivace e-tron Sportback a e-tron GT. A právě mezi dalšími nastupujícími elektromodely by se mělo objevit i malé SUV s názvem eQ1.

U Audi totiž momentálně plánují vytvoření takového automobilu, který by stál na platformě MEB, kterou koncern Volkswagen používá u všech svých eletkromobilů. Ta by nahradila MQB a automobil by tak dostal náhon na zadní kola.

Vůz, který je prozatím pojmenován City Q by měl být módním doplňkem do města. Bude velmi kompaktní a zároveň nabídne velmi prostornou kabinu. Důležitým prvkem bude také styl, který má Audi rozhodně zvládnutý.

Vše je zatím v nedohlednu

Kdy přesně by se měla novinka na trh dostat není prozatím jasné. Již v příštím roce by se však měla představit studie, která jeho podobu naznačí. Uskuteční se tak v Šanghaji v dubnu 2019.

Jak jste se dozvěděli již na začátku, Audi již dříve uvažovala o modelu nazvaném Q1. O jeho příchodu se spekulovalo už v roce 2014. Model však nakonec dostal označení Q2, protože Audi se podařilo získat toto označení od Alfy Romeo.

O SV

Shlédněte také

Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na …