Domů / Inzerce / Chcete ochránit svůj vůz před škrábanci a oděrky? Investujte do autodoplňků

Chcete ochránit svůj vůz před škrábanci a oděrky? Investujte do autodoplňků

Vozidla nejsou levné záležitosti. Už při koupi však musí majitelé vozidel počítat s tím, že se jedná jen o stroj, který se může velice rychle porouchat. Žádný stroj nevydrží věčně, automobil se může porouchat mrknutím oka, mnohdy se na něm vyskytnou oděrky nebo škrábance, které není možné lehce opravit. Zatímco poruchám uvnitř vozu je možné předcházet tak, že budete motor a jiné součástky kontrolovat pravidelně, škrábancům a oděrkům také může předcházet, a to tak, když budete investovat do autodoplňků.

Je to skutečně tak – autodoplňky nemají jen zkrášlující funkci, jak si mnozí lidé mysleli. Mnohé autodoplňky mají spíše ochrannou funkci, tudíž dokážou předcházet vzniku škrábanců a oděrek, s nimiž mnozí majitelé vozů dlouhodobě bojují.

Autodoplňky jsou ostatně daleko levnější než následné opravování oděrek a škrábanců, proto se rozhodně vyplatí do nich investovat. Otázkou je, do jakých konkrétních autodoplňků by se investovat mělo, aby se oděrkům či škrábancům skutečně předcházelo.

• Lišty na nárazník

Je obecně známé, že nejvíce oděrků a škrábanců vzniká při parkování nebo během stání na parkovišti. Parkoviště je zkrátka plné nezodpovědných řidičů, kteří se ani nepozastaví, když náhodou odřou cizí, vedle stojící vůz. Raději odjedou z místa činu a vy se najednou musíte poprat s opravou vozidla.

V současné době se vyplatí investovat do lišt na nárazník. Lišty na nárazník by neměly chybět v žádném vozidle, i když doporučované jsou zejména majitelům vozidel, kteří často parkují na veřejných parkovištích nebo v obchodních centrech, kde je většinou narváno.

• Prahové lišty

Jistě jste už zažili, že vám bota nebo konkrétně podpatek odřeli lak na vozidle při nastupování nebo vysedání z vozu. Těmto oděrkům mohou předcházet takzvané prahové lišty, které ochrání vozidlo před námi samotnými.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …