Domů / Inzerce / Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném prostředí naší malé země. Chcete-li toho poznat co nejvíce, musíte být maximálně mobilní. Přesně proto vám nesmí chybět dálniční známka. Jak ji pořídit?

Několik druhů známek

Nejspíše všichni víme, že pokud se chystáme dojet někam do druhého konce země, rozhodně se hodí použít dálnice. Díky nim se dostanete kamkoliv rychle, snadno a bez starostí. To samé opravdu neplatí pro ty z vás, kdo se motáte skrz všemožné vesničky s rozkopanými silnicemi.

Chystáte se pouze dojet do konkrétní destinace a poté se pohybovat jen v jejím blízkém okolí? Pak vám bohatě postačí denní dálniční známka za 200 Kč.

Máte v plánu jezdit během své dovolené sem a tam? Pak vás bude zajímat spíše desetidenní dálniční známka za 270 Kč. V naší zemi týdenní dálniční známka neexistuje.

A jak je to vlastně s pokutami, kdybyste se náhodou rozhodli riskovat své štěstí? Chytí-li vás hlídka (v dnešní době používá policie moderní kamery s umělou inteligencí, které bez přestání snímají SPZ projíždějících vozidel), budete muset zaplatit až 5 000 Kč. V případě správního řízení dokonce až 20 000 Kč. To by se vám dovolená pěkně prodražila.

TIP: Rakouská dálniční známka

Jednoduchý nákup přes mobil

V dnešní době se dají známky kupovat velmi snadno přes váš mobil. Ze všeho nejdříve si rozklikněte webové stránky e-shopu pod výše vloženými odkazy. Tam najdete jednodenní známku za 200 Kč, desetidenní za 270 Kč, měsíční za 430 a roční za 2 300 Kč.

Po kliknutí na ideální variantu stačí zadat SPZ svého vozidla a zemi jeho registrace. Také nezapomeňte vyplnit datum začátku platnosti známky. Ve finále zaplatíte požadovanou částku a počkáte si maximálně půl hodiny na potvrzovací e-mailovou zprávu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …