Domů / Novinky / Koncept Vision E odhalen? Škoda uvolnila první skici interiéru!

Koncept Vision E odhalen? Škoda uvolnila první skici interiéru!

Milovníci automobilových novinek se nemohli dočkat 19. Dubna, kdy začal šanghajský autosalon. A fanoušci značky Škody dostali malý dárek v předstihu, protože automobilka uvolnila další skici elektrického konceptu Vison E. Co je z nákresů interiéru patrné?

Karoserie konceptu Vision E již zveřejněny byly. Snad nejvýraznějším prvkem jsou proti sobě otevírané dveře, ale studie poutá také absencí středního sloupku B. Uvnitř se skrývají čtyři samostatná sedla, která lze otáčet o 20 stupňů. Středový tunel zcela chybí.

Tip: Další novinky o konceptu Vision E sledujte v automobilovém magazínu MOTO&CARs.

Dominantou palubní desky je velký dotykový displej umístěný v jejím středu. Není však jediný – také ostatní cestující mají k dispozici vlastní displeje, které jim během jízdy zajistí zábavu. Výplně dveří obsahují integrované phoneboxy pro bezdrátové nabíjení mobilních telefonů.

Volant sice nechybí (a mimochodem se po designové stránce velmi vydařil), ale vůz bude i tak navržen na částečně autonomní jízdu. Dojezd elektrického SUV bude činit 500 km.

Tip: Je jen otázkou času, kdy budou na silnicích jezdit také elektromotorky Harley-Davidson!

Nejvyšší představitel automobilky Škoda Bernhard Maier uvedl, že plně elektrický automobil bude v sériové verzi k mání v roce 2020, a to v Evropě i na dalších trzích.

Jaký Vision E bude?

Podle Maiera půjde o velmi emotivní vůz, což je do značné míry patrné již ze siluety karoserie. Připomíná sice Kodiaqa, ale v zadní části budí dojem kupé. Podobná je i přední maska, která je však hladká a chybí v ní lamely.

Studie, o kterou se zasloužil nyní již bývalý designér Škody Jozef Kabaň, stojí na impozantních 21palcových kolech. Nepřehlédnutelným detailem je logo na obou bocích karoserie, pozvolna přecházející k zadním dveřím. Oproti Kodiaqovi bude mít větší rozvor náprav (2850 mm oproti 2791 mm).

Přestože si na elektrické SUV budeme muset ještě nějakou dobu počkat, jisté je, že první testy automobilů budou ostře sledované. Jak dopadnou, ukáže čas.

Zdroj fotografií v článku: skoda-auto.cz.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …