Domů / Ostatní značky / Lamborghini Urus poprvé spatřen

Lamborghini Urus poprvé spatřen

Nabídka vozů Lamborghini se již brzy rozroste o novou modelovou řadu. Da nízké supersporty doplní SUV, tedy spíše SSUV.

Hlavním zboží, který stánek Lamborghini nabízí jsou dva obzvláště propečené supersportovní modely, a to dvanáctiválcový Huracán a dvanáctiválcový Aventador. Čas od času se pak na trhu objeví od nich odvozené modely, ovšem letos by měla přijít zásadní změna. V dubnu by se měl začít vyrábět model, který bude vycházet, z pět let starého konceptu Urus. Model byl nyní vůbec poprvé zachycen na silnici a to v sériové podobě.

Výroba automobilu se kvapem blíží a jeho vývoj je nyní v plném proudu. Současné testovací centrum se usadilo v Dánsku, kde byl model také vyfocen. Opticky bude novinka vycházet z již zmíněného Urusu, přesto se však bude v některých ohledech lišit. Pod nánosem kamufláže je dobře viditelný odlišně řešený přední nárazník. Silueta vozu však zůstává totožná.

Základem vozu bude platforma MLB, tedy stejná jako u modelu Audi Q7, nebo Bentley Bentayga. O pohon se budou starat dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4 litrů, který byl oznámen již v roce 2015. Standardem bude pohon všech čtyř kol. Později by se měla nabídka rozšířit i o plug-in hybrid, naopak se vznětovou verzí počítat nemůžeme.

Sériová verze Urusu však bude zcela jistě představovat vůbec nejrychlejší SUV na trhu. I proto jej někteří již nyní označují jak SSUV, tedy supersportovně-užitkové vozidlo. Cílem vývojářů bylo postavit velmi rychlé, avšak snadno ovladatelné vozidlo, které má dokonalé jízdní vlastnosti nejen na silnici, ale i mimo ní. Právě kvůli výletům mimo zpevněné cesty dostane vůz přeplňovaný motor, který nabídne dostatečně vysoký točivý moment. Důvodem turbomotoru jsou však také samozřejmě nižší vypouštěné emise.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …