Lamborghini Urus poprvé spatřen

Nabídka vozů Lamborghini se již brzy rozroste o novou modelovou řadu. Da nízké supersporty doplní SUV, tedy spíše SSUV.

Hlavním zboží, který stánek Lamborghini nabízí jsou dva obzvláště propečené supersportovní modely, a to dvanáctiválcový Huracán a dvanáctiválcový Aventador. Čas od času se pak na trhu objeví od nich odvozené modely, ovšem letos by měla přijít zásadní změna. V dubnu by se měl začít vyrábět model, který bude vycházet, z pět let starého konceptu Urus. Model byl nyní vůbec poprvé zachycen na silnici a to v sériové podobě.

Výroba automobilu se kvapem blíží a jeho vývoj je nyní v plném proudu. Současné testovací centrum se usadilo v Dánsku, kde byl model také vyfocen. Opticky bude novinka vycházet z již zmíněného Urusu, přesto se však bude v některých ohledech lišit. Pod nánosem kamufláže je dobře viditelný odlišně řešený přední nárazník. Silueta vozu však zůstává totožná.

Základem vozu bude platforma MLB, tedy stejná jako u modelu Audi Q7, nebo Bentley Bentayga. O pohon se budou starat dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4 litrů, který byl oznámen již v roce 2015. Standardem bude pohon všech čtyř kol. Později by se měla nabídka rozšířit i o plug-in hybrid, naopak se vznětovou verzí počítat nemůžeme.

Sériová verze Urusu však bude zcela jistě představovat vůbec nejrychlejší SUV na trhu. I proto jej někteří již nyní označují jak SSUV, tedy supersportovně-užitkové vozidlo. Cílem vývojářů bylo postavit velmi rychlé, avšak snadno ovladatelné vozidlo, které má dokonalé jízdní vlastnosti nejen na silnici, ale i mimo ní. Právě kvůli výletům mimo zpevněné cesty dostane vůz přeplňovaný motor, který nabídne dostatečně vysoký točivý moment. Důvodem turbomotoru jsou však také samozřejmě nižší vypouštěné emise.

O

Shlédněte také

Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na …