Domů / Novinky / O  Urusu je neskutečný zájem!

O  Urusu je neskutečný zájem!

Lamborghini patří mezi nejstylovější značky na automobilovém trhu. Nedávno představila své vlastní SUV, a nestačí se divit, jak velký zájem o tuto novinku je.

Velký úspěch

Automobilka Lamborghini si nyní prožívá poměrně příjemné časy. Její prodeje stouply během loňského roku o 10%, kdy prodala přes 3800 kusů. Tato čísla však budou i nadále rapidně stoupat a automobilka by se mohla dočkat až 50% nárůstu prodejů.

Tento rapidní nárůst prodejů by mohl způsobit nový URUS, od kterého automobilka očekává velké věci. Zároveň má v plánu navýšit výrobu a pro rok 2019 má jasný plán, kterým je překročení sedmitisícové všech prodaných kusů.

Stefano Domenicali, ředitel společnosti Lamborghini v rozhovoru pro CNB prozradil, že se automobilce podaří tento cíl překonat zcela hladce a to dokonce jedním tisícem prodaných kusů navrch. Nezapomněl dodat, že největší zásluhu na tom bude mít především SUV novinka.

Automobilka dle jeho slov očekávala, že přijetí novinky bude pozitivní, ale velký zájem překvapil i samotnou automobilku. Zájemců o SUV, jehož cena startuje na 4,2 milionech korun je skutečně hodně. Navíc většina z nich si pořizuje vůz s příplatkovou výbavou a tak se průměrná cena objednaných vozů pohybuje okolo 5 milionů korun.

 S úspěchem přicházejí i problémy

Urusu se navíc daří přivést k Lamborghini zcela nové zákazníky, pro které se jedná o první automobil s býkem ve znaku. Nejvíce zájemců je z Ruska a Indie a dalších lokalit, kde je stav vozovek na bídné úrovni. Automobilu se navíc daří oslovit i ženy.

Velký zájem je však pro značku i problémem. Ten spočívá ve ztrátě exklusivity. Proto automobilka plánuje od roku 2019 omezit výrobu a ustálit celkový počat vyrobených kusů se svým logem na 10 tisíc ročně.

O SV

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …