Domů / Ostatní značky / Prodejce kávy začal nabízet univerzální domov na vodu i silnice

Prodejce kávy začal nabízet univerzální domov na vodu i silnice

Caravanboat Departure One je skutečně velice podivným strojem. Jedná se o křížence karavanu, hausbótu a také člunu. Divnostroj se navíc nedávno objevil v nabídce prodejce, u kterého bychom to rozhodně nečekali.

Novinka mezi kávovými zrnky

Tuto záležitost do svého prodejního katalogu v Německu zařadila společnost Tchibo, která je známá především pro prodej kávy, ale v poslední době šlape i do prodeje spotřebních věcí. Departure One mezi ostatním sortimentem však velice výrazně vyčnívá.

Jedná se o mix mezi karavanem a motorizovaným hausbótem, který je dílem německé společnosti Deutsche Composite z Hamburku. Ta vyrábí dvě verze, které se od sebe liší především délkou. M je dlouhá 8,5 metru, větší XL verze měří 9,5 metru. Šířka je u obou variant stejná, tedy 2,3 metru. Hmotnost se pohybuje kolo 3 tun, ovšem po odejmutí podvozku, který není na vodě potřeba se váha dostává i pod 1,8 tuny.

Obě verze nabízejí životní prostor sahající do výšky 1,9 metru a čtyři místa k přespání. V případě větší varianty však lze přidat další dvě lůžka. Co se vybavení týče, najdeme zde vařič, lednici, mrazík, toaletu, sprchu, topení, nádrže s vodou či osmilitrový bojler. Za příplatek je možný i grill, či venkovní sprcha.

Menší model přijde přibližně na 2,6 milionu korun, větší model na 2,9 milionu korun. Malou zvláštností ale je, že v ceně nejsou zahrnuty všechny motory. Aby se bylo možné pohybovat i po vodě, je nutné přikoupit další pohonnou jednotku. Vybírat však lze z celé palety jednotek s výkonem 15, 30 a 50 koňských sil a v nabídce je i elektromotor o síle 8 koňských sil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …