Domů / Inzerce / Roadtrip po ČR. Kam vyrazit s rodinou či přáteli?

Roadtrip po ČR. Kam vyrazit s rodinou či přáteli?

Máte před sebou volný víkend nebo týden a chcete ho strávit mimo domov se svou rodinou nebo přáteli? Pořiďte si vestavbu do auta a vyjeďte za dobrodružstvím, při kterém nebudete muset shánět ideální ubytování. Cestování autem, respektive dovolená v autě je jedno velké dobrodružství, které se člověku vryje do paměti. Pokud jste však nikdy na roadtripu nebyli, určitě oceníte pár tipů, co v Česku podniknout. Tipy se ostatně budou hodit i zdatným cestovatelům, kteří roadtripy znají jako svoje boty.

Autem po Moravě

Jedním z míst, které můžete projet autem a kde budete mít vždycky, co dělat a co podniknout, je Morava. Krásná Morava je typická především svým vínem a tamějšími vinohrady, které můžete procházet od rána do večera. Samozřejmě zde narazíte i na řadu kempů nebo pozemků, kde budete moct za drobný poplatek přenocovat.

Abychom však byli konkrétní, můžete se vydat například na Pálavu, která je typická svými zdejšími sklepy. Přejet pak klidně můžete do Lednicko-valtického areálu, kde se projdete krásnou zahradou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Nebo vás snad láká podzemí, konkrétně tedy Punkevní jeskyně s propastí Macocha?

Autem po středních Čechách

Pokud to však na Moravu máte daleko nebo pokud jste již Moravu autem probrouzdali, jistě se ptáte, kam jinam vyrazit. Nabízí se putování autem po středních Čechách, kdy můžete navštívit například krásný zámek Kačina nebo majestátní hrad Český Šternberk. Pokud chcete vidět unikátní místo, které vám vezme dech, vyplatí se zamířit k lomu Velká Amerika.

A kam jinam zamířit po středních Čechách? Nabízí se Karlštejn čili hrad ze slavného muzikálu Noc na Karlštejně, kde pobývaly v minulosti korunovační klenoty našeho státu. Nebo se vydáte do Kutné Hory, kde poznáte zdejší chrám sv. Barbory?

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …