Domů / Novinky / První SUV od Bentley bude nejluxusnější, nejvýkonnější a nejdražší

První SUV od Bentley bude nejluxusnější, nejvýkonnější a nejdražší

Bentley si vždy potrpělo na velikost. První SUV Bentley Bentayga nebude vyjímkou. Již při první zprávě, kterou vydalo Bentley na autosalonu ve Frankfurtu se chlubilo vizitkou všech nej přívlastků, které existují.

V současné době má SUV Bentayga již 4000 před-objednávek. To rozhodně není vše. Bentley se totiž rozhoduje, zda bude Bentayga i prvním Bentley s dieselovým a hybridním pohonem. Jak tomu bude ve skutečnosti, si přečtěte v následující recenzi.

Bentley-Bentayga_2016_1024x768_wallpaper_02

Exteriér

Bentley hraje na jistotu a design Bentayga je pouze transplantace Continental GT, který se upravil do podoby SUV. Přední část tedy nabídne tradiční matice motoru a čtyři kulaté světlomety. Dokonce i nárazník je podobně aktualizovaný jako má ročník 2016 Continental GT. Najde se samozřejmě pár detailů, který celý model odlišují. Mříž je výrazně větší, kapota motoru je vyšší a sada světlometů podporuje LED kruhy.

Bentley-Bentayga_2016_1024x768_wallpaper_01

Karosérie je vyrobena z hliníku a zadní panel je největší jednodílný kus lisovaného hliníku. Díky použitým technologií ušetřil Bentley krásných 520 liber. Ve srovnání s tradiční konstrukcí se jedna o skutečně znatelnou úsporu.

Interiér

Stejně jako exteriér i interiér je hodně podobný Continental GT. Mnohé funkce byly aktualizovány pro SUV specifika, ale většina kusů zůstáva věrná staršímu kolegovi. Prostorná kabina je obalena do kůže, dřeva a kovového dekoru. Nejmodernější technologie zajistí plynulý provoz multimédií a bezpečnostních prvků. Bentley zkrátka umí dělat luxus. O tom není pochyb.

Bentley-Bentayga_2016_1024x768_wallpaper_0c

Hnací ústrojí

Pod kapotou se s největší pravděpodobností bude nacházet přeplňovaný W-12 TSI, který nažene 600 koňských sil a 664 liber-stop točivého momentu. Osmistupňová automatická převodovka bude mít na starost pohon všech kol. Maximální rychlost by měla končit kolem 301 km/h. Zrychlení z nuly na stole bude za 4 vteřiny.

Bentley-Bentayga_2016_1024x768_wallpaper_04

Závěr

Bentley Bentayga budete buď nenávidět nebo milovat. Myslíme si však, že to bude spíš to druhé. První Bentley SUV je hodně povedené a skvěle ladí ke značce. Nemůžeme s dočkat, až jej uvidíme v ostrém provozu. Pokud patří sbírání luxusních vozů mezi vaše hobby, tento kousek by vám neměl uniknout.

Foto: netcarshow.com

O

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář