Domů / Zajímavosti / Sledování firemních vozidel? Bonus je to i pro zákazníky

Sledování firemních vozidel? Bonus je to i pro zákazníky

V rámci Inernetu věcí se mluví o tom, že by v budoucnu každé zařízení mělo obsahovat elektroniku, pomocí níž by bylo připojené k internetu. Díky tomu by bylo možné mít nejen propojená všechna svá zařízení (telefon, myčku, pračku, topení atd.), ale také získat přehled, kde se kdo nachází. Ostatně třeba iPhony, nebo Xiaomi už dnes nabízí funkci sdílení polohy, takže se hned dozvíte, kde je zrovna vaše dítě nebo přítelkyně. Běžně se sledování polohy používá také u automobilů.

Satelitní sledování vozidel už dávno není žádnou novinkou. Využití najde u soukromých osob, ale především u firem.

Zabezpečíte auto proti zlodějům

Namontovat sledovací zařízení na vlastní automobil můžete z několika důvodů. Tím nejracionálnějším je nejspíš ochrana proti zlodějům. Sledovací zařízení sice fakticky neochrání vůz před odcizením, nicméně umožní jeho snadnější vypátrání. Když si navíc nastavíte upozornění na pohyb, dozvíte se o krádeži prakticky hned, což vám dává možnost rychle kontaktovat policii a zloděje včas dopadnout.

Paranoidní jedinci mohou sledovací zařízení využívat rovněž ke sledování manželky, ujištění se, že dítě, co má čerstvý řidičský průkaz, v pořádku dorazilo do školy a tak dále.

Zjistíte, zda zboží dorazí se zpožděním

Velké využití mají monitorovací zařízení ve všech spedičních firmách. Nemusí sloužit pouze ke sledování jízdních návyků daného řidiče. Samozřejmě je možné získat informace o hospodárném stylu jízdy, četnosti přestávek, přehnaném brzdění, překročení rychlosti atd., nicméně nejde jen o kontrolu zaměstnanců. Sledování vám umožní také informovat zákazníky, že je nehoda na D1 a táhnou se dlouhé kolony, takže zboží dorazí o hodinku později. Budou daleko spokojenější, než kdyby na vás hodinu marně čekali bez jediné zprávy, jestli tedy vůbec dorazíte.

Na firemní řešení GPS sledování vozidel se specializuje firma Trakm8. Na jejich webu nejlépe zjistíte, co všechno dnešní systémy dokážou – viz https://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-parku/sledovani-vozidel.

Pro zabezpečení svého automobilu můžete využít také fotopast. Velmi oblíbené a kvalitní přístroje vyrábí značka Predator a Bunaty. Informace a rady najdete na stránkách e-shopu Infoto.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …