V Praze dnes startuje Diamond Race

Není tomu tak dávno, co se přes naší republiku prohnaly vozy v rámci Gumballu 3000 a Praha bude svědkem dalšího závodu luxusních automobilů. Stane se jím Diamond Race a opět se bude na co dívat. Startuje dnes odpoledne z pětihvězdičkového hotelu Hilton.

Účastnický poplatek na celé této akci se pohybuje v desítkách tisíc korun a letošní ročník je spojený s obdobným závodem, který se jezdí v Nizozemsku a který nese název StreetGasm 2000. Podle organizátorů se závodu účastní řidiči z Čech, Polska i Slovenska a díky fúzi s Nizozemským závodem také z Velké Británie, Belgie, Francie, Nizozemska, Lucemburska, Švédska, USA a Německa. Účastníci se do Prahy sjeli již v sobotu a mělo by jich být více jak sto.620_575d2eb538ed2

Policie o tomto závodu samozřejmě ví a tak bude Praha v režimu tzv. svýšeného dohledu. To v praxi znamená, že bude zvýšena především hlídková činnost v nejproblematičtějších lokalitách. V minulých ročnících totiž účastníci závodu platili několik desítek pokut, a světe div se především za překročení povolené rychlosti.

Tento závod však není jen pro pobavení účastníků, ale také pro dobrou věc. Každý ročník totiž podpoří některý z charitativních projektů. Letošní ročník by chtěl konkurovat i světově známému Gumballu 3000. I proto možná je trasa trochu podobná. Závodníci totiž posviští z Prahy do Budapešti s mezizastávkou v Brně.

My pro vás budeme celý závod samozřejmě sledovat a především se vám pokusíme v budoucnu přinést fotografie nadupaných strojů, které se tohoto bláznivého závodu zúčastní.

O

Shlédněte také

Autorizované servisy jednotlivých značek v ČR

Není tomu tak dávno, kdy majitelé vozů hravě zvládli odhalit a opravit většinu zádrhelů a …