Domů / Novinky / Vozu z autobazaru se není třeba bát. Stačí jen správně vybírat

Vozu z autobazaru se není třeba bát. Stačí jen správně vybírat

Firmy i vášniví motoristé se dnes zbavují ojetých vozů po několika letech, a proto je v českých autobazarech z čeho vybírat. Velká nabídka vozů tlačí jejich cenu dolů. Za cenu průměrného nového vozu můžete získat lehce ojetý skvost. Koupě vozu z autobazaru tedy rozhodně není jen záležitost nízkopříjmových skupin. Abyste koupili skvost, a ne pouze naleštěnou bídu, je ale dobré neponechat výběr náhodě.

Průzkum trhu především

Jako v jiných oborech, ani při koupi vozu z autobazaru se nevyhnete průzkumu trhu. Je dobré si projít všechny autobazary v okolí a vyhodnotit jejich nabídku. Materiály pro průzkum trhu není těžké sehnat. Mnohdy si při tom vystačíte s obyčejným vyhledávačem. Jste-li z Prahy, stačí do něj napsat například autobazar Praha a projít několik stran výsledků. To pochopitelně platí i o ostatních českých a moravských městech.

Dobré autobazary obvykle zveřejňují nabídka vozů včetně doprovodných informací online. Nekupujete tedy zajíce v pytli. Příkladem může být například autobazar Auto Výhybka Praha.

CEBIA, CARDETEC

Protože krádeže aut jsou celoevropský problém, existují také celoevropské systémy na evidenci kradených vozů. Nejznámější jsou asi systémy CEBIA, CARDETEC, které slušné autobazary obvykle iniciativně využívají. Odhalí kradený vůz, i pokud by se původně jednalo o zahraniční vůz. Požádejte proto svůj autobazar o výstup z nich.

Tradice je plus

Samozřejmě každý autobazar někdy začínal, ale pokud je autobazar na trhu více než 10 let, svědčí to něco o jeho přístupu. Nesolidní autobazar by nejspíše tuto dobu na trhu nevydržel.

Auto Výhybka je synonymum pro kvalitní a prověřené vozy.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …