Domů / Novinky / 4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco jiného. Proto je nutné zvážit několik proměnných a podle nich si správnou dobíjecí stanici zvolit.

1.  Typ konektoru

Bohužel konektor neexistuje jen jeden, máme hned několik typů. Přičemž v Evropě je nejrozšířenějším konektor typu 2.

2.  Rychlost nabíjení

Pokud nabíjíte elektromobil přes noc doma, asi nepotřebujete rychlonabíječku. Od toho se odvíjí i výkon dobíjecí stanice. Rychlost nabíjení je totiž dána výkonem stanice a kapacitou baterie.

3.  Kompatibilita

Zvažte i to, jestli je nabíjecí stanice kompatibilní s vaší domácí elektroinstalací. Stanice musí mít svůj samostatný okruh a dostatečnou kapacitu, aby se vozidlo nabilo.

4.  Chytré nástroje

Některé stanice nabízejí možnost naplánovat si dobu nabíjení, sledovat spotřebu nebo možnost propojení se solární elektrárnou.

Obvykle platí, že čím je dobíjecí stanice výkonnější, tím je také dražší. Například dobíjecí stanice wallbox (třífázová) vyžaduje připojení na 400 V. Ale jednofázový 7,4 kW wallbox potřebuje jistič 32 A. Někdy se hodí mít wallbox se dvěma výstupy, třeba když chcete nabíjet dva elektromobily najednou.

Váš spolehlivý partner

Také si zjistěte, jak se vaše vybraná nabíjecí stanice pro elektromobily udržuje, aby vám vydržela co nejdéle. Důležité je též vědět, jak často aktualizovat software. Poptat se můžete například u firmy Smart4smart, která se prodejem dobíjecích stanic zabývá od roku 2014. Také je generálním partnerem výrobce ETREL pro Českou republiku. A právě tato značka se elektromobilitě věnuje už patnáct let.

Smart4smart vám doporučí dobíjecí stanici na míru a rovnou vám ji také může na klíč zhotovit. Nemusíte si tak dělat těžkou hlavu s tím, jestli bude stanice kompatibilní s elektroinstalací nebo jestli je vhodná právě pro váš způsob používání.

META data

Titul: Dobíjecí stanice na doma i do firmy

Meta popisek: Nekupujte si dobíjecí stanici pro elektromobil naslepo. Existuje velké riziko, že se netrefíte.

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se do Rakouska? A rakouskou dálniční známku už máte?

Cestovat v Rakousku po dálnicích, nebo je objíždět? Tuto otázku si před příchodem letní sezony, …