Domů / Inzerce / Automobilový bizár, který nikde jinde neuvidíte

Automobilový bizár, který nikde jinde neuvidíte

Svět automobilů nepatří jen nablýskaným sporťákům a osobním vozům. Pod pokličkou se skrývá i celá řada bizarností, na které se v tomto článku podíváme.

Na jeden úspěch připadá celá řada neúspěchů. To samé platí i v automobilovém průmyslu. Není totiž možné, aby byl každý model nebo nápad úspěšný. A v následujících řádcích vám ukážeme tři nápady, které se rozhodně nepovedly.

Rhino – pomocník do nepohody

50. léta – Amerika. Tato doba se nevyznačovala jen rozpukem rock-and-rollu a bojem za lidská práva, ale také jednou bizarností. Vůz nazvaný Rhino by se možná do našeho seznamu vůbec nevešel, kdyby místo klasických kol nepoužíval velké balóny. A ač to vypadá bizarně, měly svoje jasné opodstatnění. Zajišťovaly totiž naprostou stabilitu vozidla, takže se v podstatě nemohlo převrátit. Ani tato vlastnost ale nezabránila jeho postupnému ústupu. Rhino tak během krátké doby vymizelo z trhu, aniž by způsobilo větší senzaci.

Kráčející obr

Nejedna půjčovna bagrů Praha podobné stroje půjčuje. Tedy alespoň stroje fungující na podobném principu. Kráčející bagry totiž nejsou ničím nevídaným. Používají se do dnešních dní především v místech, kde je potřeba dokonalá stabilita při práci. Opravdovou bizarností je až ruský kráčející bagr, který se odlišuje snad ve všem. Je obrovský, zvláštně tvarovaný, ke svému pohonu používá obří elektromotory a váží neuvěřitelných 278 tun. Zajímavostí budiž fakt, že se používá do dnešních dní.

Automobil, u kterého nepotřebujete kola

Půjčovna pracovních plošin ani půjčovna bagrů Praha vám takový pohled nenabídne. Také aby nabídla. Nejenže se jedná o starý vůz, ale také naprosto vymizený. Jedná se totiž o automobil, který se objevil na trhu na přelomu 60. a 70. let. Americká federální agentura ARPA tehdy ve spolupráci se soukromou společností vytvořila mašinu bez kol, jejíž úkolem mělo být překonání jakéhokoliv terénu. To se nakonec povedlo, z trhu ale tento vynález vytlačily vrtulníky. Ty byly přece jen praktické a všestranné.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …