Domů / Ostatní značky / Amazon začal dodávat pomocí nových elektrických dodávek od Rivian

Amazon začal dodávat pomocí nových elektrických dodávek od Rivian

Po kalifornských silnicích se začaly pohybovat neobvyklé elektrické dodávky, které byly na míru navrženy společnosti Rivian pro potřeby gigantu Amazon. Ten by jich měl časem nasazovat stále více.

Nová doba

Mělo by se jednat o více než 100 tisíc jednotlivých dodávek, které budou vyráběny společností Rivian. Vozidla by se měla součástí iniciativy nazvané Climate Pledge, pod kterou chce Amazon být více eko.

Americká obchodní společnost nedávno zveřejnila první fotografie svého nového vozu, ovšem neprozradil příliš mnoho informací k dalšímu postupu. Nyní však víme, že se tyto dodávky začnou objevovat na území Kalifornie a následně se v průběhu tohoto roku flotila rozšíří do dalších 15 měst po celých Spojených státech.

V příštích několika letech by pak měl Amazon nasadit desítky tisíc vozů, pokud tedy Rivian bude vše stíhat vyrábět. „Milujeme nadšení zákazníků – od fotografií, které vidíme online, až po fanoušky automobilů, kteří zastavují naše řidiče, aby si mohli vozidlo prohlédnout z první ruky. Z toho, co jsme viděli, se jedná o jeden z nejrychlejších moderních komerční elektrifikační programy a jsme na to neuvěřitelně hrdí, “ uvedl Ross Rachey, ředitel globální flotily Amazonu.

Amazon je jedním z velkých investorů společnosti Rivian. Je to dáno především netradičním pojetím této automobilky, která se snaží dostat na silnice něco, co tu ještě nebylo. Čehož je nová elektrická dodávka zářným příkladem.

Testování dodávek by mělo probíhat již čtvrtým měsícem a nyní nadešla chvíle, aby předvedly své schopnosti v ostrém provozu. Na jedno nabití by měly zvládnout až 150 mil a dočkáme se jich také v Evropě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …