Domů / Novinky / BMW 118i v novém

BMW 118i v novém

Od roku 2004, kdy se tento model poprvé objevil na světovém trhu, bylo více než jasné, že jde o auto poměrně unikátní. A to jak z toho důvodu, že nabídlo pohon zadních kol, tak i proto, že vůz nadchnul celkem kompaktními rozměry. Nyní byla představena druhá generace daného vozu, která má přirozeně za cíl hlavně zaujmout svým designem. O něm musíme říci, že se BMW povedl. Vychází sice z kompaktnějšího provedení, ale získává výrazně dospělejší vzhled, což je určitě krok správným směrem.

Změny se týkají motorizace

Drobné zklamání ale může nastat ve chvíli, kdy se rozhodneme podívat se na motorizaci. Zatímco první generace měla skutečně co nabídnout, druhá generace je o poznání horší. A to v první řadě z toho důvodu, že v základu nabídne BMW pouze tříválcový motor. Je to dáno nutností plnit určité evropské normy. Dále BMW 118i čekala i změna pohonu. Jak jsme již naznačovali, u první generace to byla zadní kola. Nyní, u generace druhé, jsou poháněna kola přední, čímž se auto v podstatě už nijak výrazněji neodlišuje od všech svých konkurentů. Navíc by se dalo mimo jiné říci o to, že se jedná spíše o zmenšeninu třetí řady vozů BMW, než novou generaci modelu, který zažíval už od roku 2004 skutečně nemalé úspěchy spojené s kvalitou. Starší generaci teď můžete pořídit za zlomek původní ceny, koukněte na BMW bazar a vyberte si.

Dobré rodinné auto

Čím naopak tento model nadchne, to je rozhodně jeho velikost. Že podstatně vyrostl, to jsme již zmínili. Díky tomu už není jenom nutně vozem pro páry, ale stává se automobilem, který mohou využít v podstatě všecky rodiny. Zaujme nejenom celkové pohodlí uvnitř, ale i v celku dostatečný vnitřní prostor pro zavazadla. V rámci tohoto pohledu můžeme říci, že si BMW 118i své zákazníky zcela určitě najde. Jak se ale ukazuje, budou ze zcela jiného segmentu, než tomu bylo u první generace, která pro mnoho lidí znamenala něco nového, unikátního a neobvyklého.

Přečtěte si také: Koncepty Hommage jsou u BMW velmi oblíbené, Auto snů levně? Z bazaru!

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …