Domů / Jaguar / Další vozy Jaguaru potřebují servis

Další vozy Jaguaru potřebují servis

 

Jaguar má opět problém. Poté, co minulý týden začali v Číně svolávat tisícovky vozů k bezpečnostní prohlídce kvůli hrozícím problémům s motorem, teď dostali další ránu. Téměř tři tisíce vozů v USA se bude muset podrobit prohlídce kvůli hrozícím výpadkům motoru a vadnému elektrickému ovládání oken.

 

Konkrétně se obsílka týká 940 vozů modelu XF z roku 2013, konkrétně těch, které mají pod kapotou dvoulitrový motor GTDi. U těch hrozí, že by mohl za jízdy buď úplně vysadit motor, nebo v ještě horším případě, mohl by nastat výpadek posilovače brzd a řízení. Jistě netřeba dodávat, co by pro řidiče zvyklého na určitou odezvu vozu s funkčními posilovači znamenalo, kdyby najednou tyto systémy přestaly fungovat.

 

Problémy by mohla způsobit hadicová spona, která by se mohla nečekaně uvolnit a potom by mohla nastat výše zmíněná situace. Při prohlídce bude tato součástka zkontrolována stran těsnosti a správného upevnění.

 

Dalších 1989 modelů XK Convertible z modelového roku 2011-13 je povoláno do servisu kvůli nevyzpytatelnému elektrickému ovládání oken. Ta se mohou neplánovaně sama od sebe aktivovat a samovolně se otvírat a zavírat. To je velký bezpečnostní problém a i tato závada bude bezplatně opravena.

 

Bezpečnostní závada se ale objevila i na horním panelu, ze kterého se ovládá spouštění/zatahování střechy kabrioletů. Přepínač neodpovídá federálním bezpečnostním standardům USA.

 

Jeden problém už podle vyjádření automobilky nastal, a to když opravdu vysadil motor. Tak se na závadu přišlo. Incident se ale odehrál v nízké rychlosti a nikomu se nic nestalo. Při této inspekci se přišlo i na potenciální problém s elektrickými okny, který ale ještě v reálu nenastal.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jaguar hlásí problémy

Ačkoliv to nevypadá, Jaguár má problémy. Automobilka vykázala ve čtvrtletí tohoto roku ztrátu před zdaněním …

Napsat komentář