Domů / Mercedes-Benz / Mercedes odhaluje GLA

Mercedes odhaluje GLA

Nadcházející autosalon ve Frankfurtu se pomalu blíží a Mercedes chce nedočkavé fanoušky potěšit novým kompaktním SUV. Jedná se o model Mercedes GLA. Tento kousek bude nabízený rovnou ve 4 modelech a to v rozmezí od 136 (GLA 200 CDI 4MATIC) až 211 (GLA 250 4MATIC). Rozdíly mezi jednotlivými modely nejsou tolik výrazné, ale umožní uživatelům větší svobodu výběru.

 

Nová řada představí rovnou i nejekologičtější model, kterým je Mercedes 200 CDI GLA. Jeho dieselový motor disponuje celkovým výkonem 136 koňských sil a emituje pouhých 114 gramů oxidu uhličitého na kilometr.

 

Dokonce i zrychlení je uspokojivé. Nejrychlejší z těchto modelů je Mercedes GLA 250 4MATIC, který se dostane z nuly na sto kilometrů za hodinu za pouhých 6,5 sekundy. Lze ho považovat za sportovní model celé této série.

Maximální rychlost tohoto modelu je 235 km/hod a průměrná spotřeba se pohybuje kolem 7,1l paliva na 100km. Jeho ekvivalent emisí je 151 gramů oxidu uhličitého na kilometr.

 

Toto SUV je navíc vybaveno novou generací systému 4MATIC, který zajišťuje rovnoměrné rozložení síly na všechna čtyři kola. I při vysoké rychlosti si lze dopřát jednoduché a bezpečné ovládání.

Pokud jde o asistované řízení, Mercedes GLA nabízí preventivní úrazovou pomoc, která upozorní řidiče na možnost kolize při vracení rychlosti o 7 km/h nebo více, a automaticky zpomalí auto, když jeho rychlost překračuje 200 km/h. Tento systém také pomáhá předcházet nehodám, když auto couvá.

 

Na rozdíl od svých předchůdců byl pro řadu modelů GLA zvolen elegantnější design. Na první pohled působí vůz lehce sportovním dojmem s prvky jemných tvarů. Rozporuplný design byl výsledkem několikaměsíčních rozepří o finální podobu vozu. Výsledek vypadá velmi uspokojivě. Nedočkaví fanoušci se již nemohou dočkat bližších informací, které nám odtajní bližší specifikace všech 4 modelů.

 


 

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář