Domů / Maserati / Nové Maserati Ghibli je nyní k dispozici s dieselovým motorem

Nové Maserati Ghibli je nyní k dispozici s dieselovým motorem

Nová generace vozů Maserati Ghibli, která byla představena v dubnu na autosalonu v Šanghaji, je nyní k dispozici na objednávku. Jedná se o dobrou zprávu pro mnoho nadšenců do této značky. K dispozici jsou rovnou 4 modely. Ceny začínají už na 66 500 Euro, v přepočtu 1 730 000 Kč. První vozy mohou být dodané již letos v září.

Ghibli zachovává stejnou základní strukturu jako předchůdce Quattroporte (podvozek, odpružení), je pouze o 29 cm kratší a lehčí o 50 kg. Interiér vozu obsahuje 8,4 palcový dotykový displej přímo od Maserati, kožené čalounění od Poltrona Frau, 15 reproduktorů se stereo systémem od Bowers & Wilkins, wi-fi router a nastavitelné pedály.

 

Nový sedan byl navržen tak, aby byl luxusní a zároveň i sportovní, je nabízen především s 3.0L V6 TDI biturbo s výkonem v až 410.

 

Z této řady je výkonnostně nejlepší model S Q4. Jeho maximální rychlost je až 284 km/h a zrychlení 0 na 100 km/h zvládne za pouhých 4,8 sekundy.

 

Poprvé v historii Maserati je nyní Ghibli k dispozici s dieselovým motorem. Ghibli Diesel představuje Start&Stop technologii, díky které má spotřebu pouze 6l na 100km. Jeho určení je především pro evropský trh.

 

Všechny 4 modely, Ghibli, Ghibli S, Ghibli S Q4 a Ghibli Diesel, jsou vybaveny 8-mi stupňovou automatickou převodovkou s ručním řazením. Model S Q4 vyniká především svým pohonem všech 4 kol.

 

U vozů Maserati Ghibli je velmi pravděpodobné, že se na frankfurtském autosalonu dostane hned do popředí. Stánek s novými modely bude jistě obdivován nejen fanoušky této značky, ale každým, kdo dokáže poznat kvalitní vůz. Frankfurtský autosalon se koná 12-22. září a lze očekávat, že právě Maserati obsadí titulní stránky mnoha automobilových časopisů. Všechny modely Maserati Ghibli nyní spokojeně odpočívají přímo v italské automobilce. Jsou připravovanou náhradou za hlavního tahouna německých sedanů, kterým je Mercedes třídy E, BMW řady 5 nebo Audi A6.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Elektrifikuje i Maserati! Výsledek se představí již za 3 roky!

V elektřině tkví budoucnost, o tom již nyní nejsou žádné pochyby. K elektrománii se nyní přidává i …

Napsat komentář