Domů / Ferrari / Ferrari představuje edici 458 Speciale

Ferrari představuje edici 458 Speciale

 

Automobilka z Maranella bude nabízet kromě standardní verze vozu Ferrari 458 ještě vylepšenou verzi s přídomkem Speciale. A zákazníci se mají opravdu na co těšit, protože už bylo oficiálně oznámeno, co bude Speciale oproti klasické 458 Italia nabízet.

 

Hlavním rozdílem je osmiválcový motor. Ferrari osadí Speciale tím nejvýkonnějším, co sériově vyrábí. Osmiválec v edici Speciale má výkon až 605 koní oproti běžným 570 u modelu 458 Italia.

 

Speciale také na rozdíl od Italie bude o 90 kilogramů lehčí. Bude vážit jen 1290 kg. Pokud si libujete v různých statistikách a propočtech, tak vězte, že na jednu koňskou sílu vyvinutou již zmíněným motorem připadá 2,13 kg váhy vozu.

 

 

Samozřejmě, vyšší výkon a nižší hmotnost se plně projeví také na zrychlení. Z nuly na sto se s novým Ferrari 458 Speciale dostanete za tři vteřiny, klasická 458 Italia na dosažení této hranice potřebuje o čtyři desetiny sekundy víc, tedy 3,4 sekundy.

 

Jelikož velký výkon přináší také velké riziko ztráty kontroly nad vozem, jeho případné poničení, nebo ještě hůř, ohrožení posádky, připravili v Maranellu také několik systémů, které mají řidiči pomoct vůz plně kontrolovat. Například systém SSC kontroluje reálný i potenciální prokluz auta a podle toho vhodně reguluje točivý moment. Tím by se mělo prakticky zamezit případům, kdy řidič s příliš těžkou nohou na plynu ztratí kontrolu nad vozem a skončí v poli nebo ve svodidlech.

 

Novinka se vzpínajícím se ořem na kapotě se lidem poprvé oficiálně představí už příští měsíc na autosalonu ve Frankfurtu. Ale bude mít vůbec v Evropě někdo o takový vůz zájem? Ferrari se nemusí obávat. Jde o další vůz z rodiny série 458, která už zahrnuje modely Spider a Italia. Těch se loni prodalo 1665 kusů, což při ceně jednoho takového modelu není vůbec špatné. Na českých silnicích ale asi takové žihadlo neuvidíme, a nejen z toho důvodu, že po našich silnicích a dálnicích se s takovými vozy prostě dost dobře jezdit nedá.

 

 

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …

Napsat komentář