Domů / Lamborghini / Lamborghini představuje svůj nový model: Veneno Roadster

Lamborghini představuje svůj nový model: Veneno Roadster

Jíž v první polovině roku byl představen jeden z nejlepších vozů automobilky Lamborghini, jednalo se o Lamborghini Veneno, které disponovalo dokonalými parametry. Zdá se ovšem, že ani to výrobcům nestačilo a tak potvrdili výrobu nového modelu, který ponese název Veneno Roadster.

 

Jedná se o superauto, které je navíc velmi vzácné, k dispozici jsou pouze 3 kusy tohoto krasavce. Jeho cena je ovšem pro běžné uživatele nepředstavitelná. Veneno Roadster má na sobě cenovku s 3 miliony euro, tedy v přepočtu auto za necelých 80 milionů korun. U modelu Roadster zatím nebyly prozrazeny bližší informace.

 

Víme pouze jen to, že bude vybaven motorem V12, který má sílu 750 koňských sil a zrychlení z 0 na 100km/h zvládne za 2,6 sekundy. Nejvyšší rychlost by měla dosahovat 355 km/h.

 

Původní model Veneno, který byl představen v autosalonu v Ženevě měl velmi podobné technické parametry jako jeho mladší sourozenec Veneno Roadster.

Veneno byl pojmenován po legendárním bojový býkovi, jehož pověst byla postavena na tom, že to byl jeden z nejsilnějších a nejagresivnějších býků v dějinách.

Veneno je založen na kupé Aventador a je postaven téměř výhradně z uhlíkových vláken. Jak již bylo zmíněno, tak byly vytvořeny 3 modely, které nesou barvy po italské vlajce. Pouze čtvrtý model je v barvě šedivé, ale ten se do série nepočítá, neboť je to výstavní exemplář.
Dokonce i vzhledem k obrovské ceně za auto jsou zajištěni kupci. Lamborghini uvádí, že byli zajištěni ještě před výrobou.

 

Je jen otázkou času, kdy Lamborghini představí i další modely tohoto vozu. Kromě modelu Veneno, není zatím jisté v jakém množství budou dostupné modely Veneno Roadster. Již nyní je ovšem o všechny tři vozy velmi velký zájem. Pro samotnou automobilku je to velká reklama. Samotní uživatelé velmi dobře vědí, že jejich vozy patří mezi nejlepší na světě.

 

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář