Domů / Novinky / DRFG Davida Rusňáka vybudovala halu výrobci katalyzátorů

DRFG Davida Rusňáka vybudovala halu výrobci katalyzátorů

V Týništi nad Orlicí otevřel japonský výrobce katalyzátorů svůj první výrobní závod v Evropě. Produkční areál o celkové ploše 22 tisíc m² si Cataler převzal v listopadu 2019, halu nechala zbudovat realitní divize DRFG. Reality jsou bez diskuzí jednou ze zásadních odvětví, kterým se skupina věnuje. Dalším podstatným pilířem skupiny jsou finance a telekomunikace.

Finanční distribuce DRFG poskytuje investorům dluhopisy, ale také variantu investovat do podílových fondů pod záštitou značky CZECH FUND. Zejména investice do podílových fondů se u českých občanů v uplynulých letech těšily značné přízni. Netýká se ale jen o čistě českou osobitost. Podobně tomu tak bylo i ve státech západní Evropy.

David Rusňák a jeho nemovitostní divize se zejména zaměřuje na investice do již existujících, převážně komerčních nemovitostí, ale zásluhou pevné základny nově realizuje také developerské aktivity. Výrobní hala započala svoji výstavbu na konci března roku 2019 a již v září zahájil Cataler  instalaci svých technologií.  Na rok 2020 připadla kolaudace a v témže roce se rozběhla také výroba.

DRFG prezentuje reálné výsledky své činnosti

Cataler Corporation je japonská firma a pyšní se více než 50letou historií, sedmi produkčními závody na třech světových kontinentech a více než dvěma tisíci zaměstnanci. Další stovka jich přibude v Týništi nad Orlicí.

Tito zaměstnanci zde budou vyrábět a distribuovat katalyzátory do automobilů. Ročně by jich měli vyrobit zhruba milion kusů podle nejpřísnějších evropských norem. Výroba bude z převážné části automatizovaná, bude odpovídat průmyslu 4.0.

Budovou disponuje nemovitostní podílový fond pod značkou CZECH FUND, dlouholetým pronajímatelem je společnost Cataler. Na samotné montáži kontinuálně pracovala více než stovka lidí a podílelo se na ní zhruba deset subdodavatelů. Dozor stavby prováděla architektonická společnost A PLUS, která také patří do skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Autor: Michal Pecka

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …