Domů / Inzerce / Byty na prodej Praha 5

Byty na prodej Praha 5

Byty na prodej v Praze 5 jsou v současné době jedny z nejvyhledávanějších v celém hlavním městě. Tato lokalita v sobě snoubí výhody bydlení v centru města spolu s dostupností přírody, kultury a nepřeberným množstvím možností jak využít volný čas. Proč hledat kompromis, když můžete mít obojí. Právě snadná dostupnost služeb, obchodních center a relaxace přispívá v posledních letech k velkému rozmachu v oblasti poptávky po bydlení v Praze 5.

Byty v Praze 5 jsou víc než jen centrum

Praha 5 nabízí nejen starší bytovou zástavbu, ale i nově vzniklé bytové domy. Ty nabízí veškerý komfort, včetně parkování uvnitř budov a dostatečně zelených ploch. Pro zájemce o bydlení v této části Prahy je navíc zcela jistě bonusem vynikající pokrytí městskou hromadnou dopravou. Díky ní je vše opravdu na dosah ruky, což ocení hlavně takzvaní “neřidiči”. Mezi další lákadla patří bezesporu široká nabídka základních a středních škol v okolí a veškerá občanská vybavenost.

5 hlavních benefitů bydlení v Praze 5

  1. Spojení bydlení v centru města spolu s dostupností přírody. Příjemná vyváženost mezi rušným městem a přírodou.
  2. Velké možnosti trávení volného času. Praha 5 nabízí svým obyvatelům krásné parky, tenisové kurty, množství fitness center a v zimních měsících i bruslení pod širým nebem.
  3. Kultura na každém kroku. Milovníci kultury jistě ocení velké množství kin a divadel v okolí.
  4. Vynikající dostupnost městskou hromadnou dopravou. Metrem, tramvají nebo autobusem se dostanete za pár minut všude kam potřebujete. Rovněž železniční spojení tvoří nemalý podíl na dopravní obsluze této části města.
  5. Centrum Prahy 5 je živé po celých čtyřiadvacet hodin. Možností setkávání a zábavy s přáteli v jedné z mnoha kaváren, restaurací, či barů otevřených do pozdních ranních hodin je skutečně mnoho.

Nové trendy v bydlení na Praze 5

Nově vzniklé bytové domy na Praze 5 splňují současné trendy v poptávce po bydlení. A´t už to jsou řadové domy v okolí lesa, byty v industriálním stylu nebo unikátní bytové domy rezidenčního stylu v souladu s přírodou. Samozřejmostí je důraz na komfort a soukromí rezidentů při zachování všech ostatních výhod. Co se týče modernizace, ani starší domy nezůstávají pozadu a procházejí rozsáhlými rekonstrukcemi, aby mohly směle konkurovat svým mladším kolegům.

Nedostatky bydlení na Praze 5

Dalo by se říci, že bydlení na Praze 5 je bez chybičky, avšak není tomu tak. Byty v samotném centru této oblasti nedisponují dostatkem parkovacích míst. Pokud se tedy rozhodnete pro starší zástavbu v samém centru, je třeba počítat s dodatečným řešením možnosti parkování. Tento problém zajisté řeší nově vzniklé bytové domy, kde většinou bývá možnost parkování ve sklepních parkovištích.

Dalším nedostatkem může být celkem rušný noční život. Většina restaurací a barů bývá hlavně v letních měsících otevřená dlouho do noci. Proto je třeba přihlížet při výběru bytu také k vaší schopnosti tolerovat hluk vycházejícího z těchto zařízení. Také městská doprava, která zajišťuje kvalitní spojení i během nočních hodin, se podílí na nemalé produkci rušivých zvuků.

Záleží však zcela na vás, do jaké míry pro vás tyto skutečnosti představují nedostatek nebo rušivý element a nakolik budou významné pro vašem rozhodování.

Než se rozhodnete

Pokud se tedy rozhodujete pro koupi bytu v Praze 5, je třeba zvážit, co od svého nového bytu očekáváte. Ať už jste jednotlivec hledající své startovací bydlení, mladý pár užívající si kulturu a společenský život nebo rodina s dětmi toužící po klidném domově, tato lokalita má mnoho, co nabídnout. Je třeba rozmyslet si, jestli dáváte přednost bydlení v rušnějším centru s veškerou občanskou vybaveností, kterou jen může centrum nabízet, či dáváte přednost klidnější lokalitě plné zeleně.

V obou případech je Praha 5 připravena nabídnout mnoho variant bydlení. Je tedy jen na vás zda si projdete nabídky developerských firem nebo realitních makléřů a učiníte rozhodnutí o vašem novém bydlení.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …