Domů / Volkswagen / Faceliftovaný Golf již velmi brzy

Faceliftovaný Golf již velmi brzy

Volkswagen si pro nás již delší dobu chystá premiéru svého faceliftovaného Golfu. Jeho premiéra by měla přijít na začátku listopadu, i když předpremiéra byla již koncem září.

Autosalon v Paříži představoval pro Volkswagen především prezentaci konceptu elektrického vozu I.D. někteří očekávali i odhalení modernizované sedmé řady Golfu, ovšem nedočkali se. I přesto však byla možnost prohlédnout si jemně omlazenou formu v podobě vozu e-Golf Touch. Ten byl přitom k vidění již v lednu na prezentaci elektronických technologií v Las Vegas._vwgo04_57ed2ce90a38e

Lze tak předpokládat, že design konvenčních verzí se spalovacími motory půjde stejnou cestou jako tento model, což by znamenalo minimální změny vzhledu exteriéru a použití LED osvětlení. Ty nejvýraznější změny nás pak čekají v interiéru automobilu, kde se dočkáme nového multimediálního systému, velkého dotykového displeje a dotykových ploch místo konvenčních tlačítek.

Dřívější zprávy prozradily, že nová obrazovka by měla mít úhlopříčku 9,2 palce a samozřejmostí bude i možnost spárování s chytrým telefonem. Tou nejdůležitější novinkou by však mělo být ovládání za pomocí gest. Modernizovaný golf by se měl dočkat i digitálního přístrojového štítu, který již byl v e-Golf Touch použit.

Další změny se pak odehrají pod kapotou, kde by se měla objevit nový generace motorů. Zážehové jednotky by měla zastupovat tříválec 1.0 TSI a čtyřválec 1.5 TSI. V případě vznětových motorů je očekáván příchod nového 1.5 TDI.620_5809d7032b32d

Automobil by měl nabídnout i 48V benzínový mild hybrid, který bude kombinovat tříválec přeplňovaný elektrickým kompresorem s generátorem. Pro zachování energie mí sloužit levná olověná baterie. Cílem vozu je reálná spotřeba 4,7 litru na sto kilometru. Náklady na výrobu a tedy i cena pro zákazníka by měly být stejná jako u dieselových verzí vozu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Kde vzal Volkswagen jména pro své automobily?

Názvy jednotlivých modelů automobilek mají ve většině případů nějakou legendu. Stejně tak je tomu i …