Domů / Ferrari / Ferrari Enzo je na prodej za 3 miliony dolarů.

Ferrari Enzo je na prodej za 3 miliony dolarů.

Nechceme nic zakřiknout, ale vypadá to na dobrý start nového roku. Se všemi těmi zprávami kolem to vypadá, že letos nebude nouze o skvělé zprávy a novinky. Nedávno přišla zpráva, že svět v roce 2014 zasáhne aukce vysoce ceněných, klasických vozů Ferrari a i nové LaFerrari se objevilo na autobazaru. Požadovaná cena byla třikrát vyšší než za úplně nové auto!

Pokud se vám 3 200 000 dolarů poněkud vysoká částka za ojeté LaFerrari, pak budete poněkud pobouřeni za cenu 3 000 000 dolarů, kterou používá Ferrari Enzo. Ano je to skutečně F60, který předcházel LaFerrari.

ferrari enzo disp

Ferrari postavilo pouhých 400 kusů Enza, což je vzácnější než LaFerrari, kterého se na výrobním páse ukázalo v celkovém počtu 499 kusů. Ferrari Enzo je na prodej v autosalonu Fusion Luxury Motors v Los Angeles s pouhými 570 najetými kilometry na tachometru. Jedná se o poslední verzi Ferrari V-12 s menším počtem počítačů, elektrických motorů a dalších technologických vymožeností, které mnohdy kradou ten skvělý pocit z jízdy.

ferrari enzo back

Tento kousek je zkrátka zárukou skvělé investice a požitku. Ferrari Enzo je obecně po celém světě považován za jeden z nejvíce úžasných modelů, které Ferrari kdy vyrobilo.

Teď se podíváme na technické aspekty vozu, abychom věděli proč je vlastně tak skvělé. Samotný vůz se pojmenoval podle zakladatele společnosti a vůz Enzo byl inspirován úspěchy Ferrari v F1. Tento supersport si vypůjčil pár kousků techniky a zpracování ze závodních vozů, počínaje tvarem auta, které bylo nadiktováno podle aerodynamiky a výpočtu vědců aby se předek co nejvíce podobal Formuli 1. Uhlíková vlákna v karosérii, motor je přišroubován přímo k vaně a převodovka na zadní straně pro lepší rozložení hmotnosti je jen minimum věcí, které z tohoto krasavce dělají skvost mezi supersporty. Motor o obsahu šest litrů vydá 660 koňských sil a sprint z nuly na sto zvládne za neskutečných 3,3 sekundy. Maximální rychlost pak byla stanovena na hranici 350 km/h.

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář