Domů / Novinky / Infinity QX Sport: Koncept je tu

Infinity QX Sport: Koncept je tu

Infinity představuje své nové SUV. Premiéru by si měl odbýt na autosalonu v Pekingu. Svým pojetím by tento vůz měl navázat na dřívější koncepty značky.

Pekingský koncept
Luxusní značka Infiniti si na následující autosalon v Pekingu připravuje nový koncept QX Sport, který by měl být náznakem chystaného sériového modelu QX70. Autoshow v Pekingu odstartuje 25. Dubna.

Jeden obrázek prozrazuje mnoho
Připravovaný koncept se nám prozatím představuje na jediném snímku, na kterém se nám ukazuje přední část vozu. Výrazná je maska chladiče, úzké hlavní světlomety, to vše je otisk aktuální designové stopy celé značky, kterou Infinity nazývá silná elegance. Jedná se o evoluci tvarů, které se objevily například v konceptu Q60. Zde se však aplikovaly na automobil s vyšší stavbou.

Automobilka o konceptu
Samotná automobilka o tomto konceptu hovoří takto: „Tento koncept svojí plynulou přírodní estetikou ukazuje, jak Infiniti se svými SUV může nabídnout něco nového a vzrušujícího.“ Automobil by měl vynikat svými výraznými detaily a důmyslným zpracováním.

Nástupce QX70
Infinity o svém konceptu tvrdí, že bude prezentovat tvary nového, středně velkého SUV. To naznačuje, že QX Sport by měl představovat nástupce QX70. Tento model by se měl dočkat mezigenerační výměny. Aktuální generace je prodávána od roku 2008. Z počátku se vůz nazýval Infinity FX, později však dostal jméno QX70.

Infinity míří vysoko
Automobilka Infinity svými modely míří především na vyšší třídu obyvatelstva. Automobily mají úspěch především na asijském trhu, především v Číně. I na evropském trhu však Infinity zaznamenává poměrně velký úspěch, zejména pak modely typu SUV, o které je v Evropě opravdu velký zájem.

O

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …