Domů / Zajímavosti / Uniklý čínský supersport

Uniklý čínský supersport

Čínský automobilový průmysl v posledních letech zaznamenává neskutečně velký nárůst a nic na tom nemění ani ten fakt, že občas je jeho jméno pošramoceno opravdu okatým plagiátorstvím západních značek. Toto by měl potvrdit i blížící se autosalon v Pekingu, na který se chystá i automobilka BAIC, té však autosalon trochu zhořkl.

Tím důvodem hořkosti je plánovaná premiéra supersportu této automobilové společnosti, který má představovat současnou technologickou špičku. Právě autosalon v Pekingu měl být místem, kde se tento konceptu poprvé ukáže světu v celé své kráse, ovšem nestane se tomu tak. Na internet totiž unikly dva oficiální snímky tohoto vozu, které jej odhalují v celé své parádě a prozrazují na něj vše podstatné a důležité.620_570395bd33020

Automobilka BAIC tedy Beijing Automotive Industry Comapany přivedla na svět opravdový skvost, který si spíše než na vyfintěnost zakládá na pragmatičností. Celá studie totiž sází především na aerodynamiku. Tvary vozu jsou jednoduché a maximálně funkční. Automobil je ozvláštněn snad jen barevnými dekory a vzhůru vyklápěnými dveřmi. Diváka zaujmou také netradičně řešená kola automobilu.

Doposud neověřené informace tvrdí, že by vůz měl být schopen zrychlit z nuly na sto pod 3 sekundy. Maximální rychlost vozu by pak měla dosahovat 260 kilometrů v hodině, což jsou na elektriku velmi srdnaté hodnoty. Na jedno dobytí by měl automobil zvládnout až 300 kilometrů.40_570395aad9f17

Vůz nabídne řidiči celkem tři jízdní režimy. Těmi budou Economy, Comfort a Race. Tyto režimy budou ovlivňovat nejen spotřebu elektrické energie, ale také celkové nastavení vozidla, například jeho podvozek. Více informací o tomto velmi zajímavém automobilu nemáme a tak si budeme muset počkat na autosalon v Pekingu.

U automobilu se již nyní dá předpokládat, že se na evropský trh vůbec nedostane. Těžko vůbec odhadovat, zdali, a v jaké podobě, se dostane do sériové výroby určené pro domácí trh automobilky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …