Domů / Novinky / Jaké díly se na automobilech mění nejčastěji?

Jaké díly se na automobilech mění nejčastěji?

Koupí automobilu rozhodně nekončí seznam nutných výdajů, které budete muset učinit. Vozidlo je totiž spotřebním zbožím a myslet si, že s vámi v původním dobrém stavu vydrží do konce života je mylné. I automobil musíte pravidelně kontrolovat a přistupovat k pravidelné výměně několika autodílů, ne-li všech, pokud si to vozidlo bude žádat. Velmi často měněné bývají tlumiče do auta (ať už mluvíme o tlumičích Volkswagen nebo tlumičích Audi), ale nejsou to jediné autodíly, které si zaslouží častou výměnu.

Autodíly vyměňujeme z důvodu opotřebení

Je mylné domnívat se, že autodíly na automobilech měníme jenom z důvodu naší rozmarnosti. Není tomu tak. Důvod je samozřejmě daleko praktičtější, a to konkrétně opotřebení. Podle servisních techniků jsou intervaly jednotlivých autodílů a jejich výměny předepisovány samotným výrobcem, ale v mnoha případech tato skutečnost vybočuje.

Někdy se tlumiče opotřebují daleko dříve například z důvodu špatného stylu jízdy nebo naopak vydrží delší čas, pokud jsme při jízdě k automobilu šetrní.

TIP: Přestavba vozidel na silnici i do terénu. 

Jaké autodíly jsou nejčastěji měněné?

Kromě zmiňovaných tlumičů do auta se velmi často vyměňuje například akumulátor. Baterie totiž umí potrápit hlavně během zimy a podle výrobců se jejich životnost pohybuje okolo pěti let. Jak ale bylo zmíněno, na životnosti autodílů se projevuje vícero faktorů, a to včetně způsobu jízdy. A ani akumulátor není výjimkou.

Samozřejmě jsou velmi často vyměňované také pneumatiky, jejichž průměrná životnost se odhaduje na pět až sedm let. U tohoto autodílu však více než u jiných platí, že rozhodující je sama jízda, kterou preferujete.

Dále se také velmi často vyměňují žárovky světlometů či zapalovací svíčky a vzduchový filtr.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …