Domů / Inzerce / Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE.cz za podpory serverů Autohled.cz a pneuteka.cz. Tato anketa dává každý rok prostor hlasu lidu a představuje tak věrné a hodnotné ocenění nejzajímavějších automobilových novinek posledních 12 měsíců.

Letošní ročník se stejně jako v minulosti skládal ze dvou částí. V první části mohli účastníci hlasovat pomocí online formuláře a ve druhé části vybraní porotci z řad hlasujících čtenářů absolvovali celodenní road tour, během které si mohli finálové kandidáty reálně osahat a přidělit jim body. Celkem bylo nominováno 24 vozů od 14 renomovaných automobilek a do finále se probojovalo 12 nejúspěšnějších.

Vyhlášení výsledků proběhlo formou videoreportáže a mezi vítězi se tak v premium segmentu raduje DS 4, mezi elektromobily si odváží nejvyšší ocenění Volvo C40 Recharge a mainstreamový segment ovládla Kia Sportage. O místo absolutního vítěze ankety, který není samostatně oceňován, se strhla tvrdá bitva až do poslední chvíle, nakonec si však tento titul uzmul pro sebe vůz DS 4.

Když se podíváme na celou anketu v číslech, ročník 2022 byl opravdu rekordní. V on-line hlasování se sešlo celkem 466 plnohodnotných hlasů, což je velmi zajímavé číslo, neboť pro vyplnění formuláře nestačí jen zaškrtnout nejzajímavějšího kandidáta, ale je třeba přidělit bodové hodnocení všem nominovaným vozům, a to ještě hned ve třech parametrech. Velké finále s testovacími jízdami se pak zúčastnilo 15 čtenářů, kteří byli pečlivě vybráni na základě vyplnění motoristického dotazníku a jejich hlasování tak mělo velkou váhu při výsledkovém hodnocení.

Přestože si organizátoři letošního ročníku dali na čas poměrně dost, výsledek rozhodně stál za to. Každý z vítězů si zaslouží pochvalu za své vynikající výsledky a je jasné, že jsou to skutečně kvalitní a vysoce konkurenceschopné vozy. DS 4 se v kategorii premium segmentu raduje z prvního místa a svoji pozici si jistě udrží i v budoucnu. Jeho design je moderní a atraktivní, interiér je komfortní a plný prvotřídních materiálů a samotná jízda s ním je příjemná a pohodlná. Stejně tak Volvo C40 Recharge, které zvítězilo mezi elektromobily, představuje skvělou volbu pro ty, kteří hledají ekologické a zároveň výkonné vozidlo. Jeho dojezd na jedno nabití je impozantní a interiér je plný high-tech prvků, které usnadňují řízení a zvyšují pohodlí řidiče i cestujících.

Posledním vítězem je Kia Sportage, která se raduje z prvenství v mainstreamovém segmentu. Tento vůz je oblíbený pro svou spolehlivost a praktičnost a jeho interiér je plný příjemných a užitečných detailů, které zvyšují komfort cestování. Jeho design je atraktivní a zároveň elegantní a jízda s ním je příjemná a stabilní.

Celkově lze říci, že letošní čtenářská anketa Auto roku byla opět velkým úspěchem a vítězové si zaslouží pochvalu za své výsledky. Je jasné, že se jedná o kvalitní a konkurenceschopné vozy, které si získaly srdce a hlasy čtenářů. Je třeba vyzdvihnout také organizátory ankety, kteří dali do přípravy a průběhu akce opravdu hodně úsilí a zaslouží si také pochvalu za perfektní zorganizování celé události. Už teď se můžeme těšit na příští ročník, který jistě přinese další skvělé automobilové novinky a o jejichž kvalitě se budeme moci přesvědčit v rámci příštího ročníku ankety Auto roku. Kompletní výsledky naleznete zde.

O Angelo

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …