Domů / Inzerce / Výměna rozvodů

Výměna rozvodů

V případě, že zakoupíte ojetý automobil od majitele, který se o vůz staral a věnoval se jeho pravidelné údržbě, pravděpodobně bude součástí předání vozu také pečlivě vyplněná servisní knížka. V takové knížce lze pak snadno dohledat, kdy a jaké servisní úkony byly na vozidle realizovány.

O něco složitější situace nastává ve chvíli, kdy servisní historii vozidla neznáte a v oblasti servisních úkonů máte jen neúplné nebo nepodložené informace.

U nových automobilů, které právě vyjely z výrobní linky a zaparkovaly rovnou ve vaší garáži, toto samozřejmě řešit nemusíte. Tedy ne momentálně, ač výhledově je samozřejmě žádoucí svému vozu péči a pravidelnou údržbu věnovat.

Auta jsou skvělými pomocníky a vše, co nám slouží a ulehčuje život – do toho je potřeba zpravidla investovat svou energii, pozornost a čas od času i nějaké finance. To samé platí ostatně i v životě.

Na co POZOR?

Praxe ukazuje, že lidé velmi často prodávají automobil těsně předtím, než má být realizována výměna rozvodů. Ze strany prodávajícího je „strategie“ poměrně jasná – ušetřit a neinvestovat další finance do automobilu, který bude v nejbližší době nahrazen novým.

Na straně kupujícího by se měla pozornost k rozvodům rozhodně obracet, a to především z toho důvodu, že zanedbání tohoto servisního úkonu může vést až k nevratnému poškození celého motoru automobilu.

Ve specializovaném servisu samozřejmě opotřebení „rozvoďáku“ poznají. Nicméně pokud chcete koupi ojetého vozidla realizovat po vlastní ose a mimo autorizované prodejce – v případě jakýchkoliv pochybností je lepší řemen rovnou preventivně vyměnit.

O Angelo

Shlédněte také

Biokosmetika nedostatky nezakrývá, nýbrž léčí

Vypadat skvěle by chtěl asi každý, avšak ne každý je schopen pro to něco udělat. …