Domů / Inzerce / Jaké elektrické AC a DC motory jsou k dispozici?

Jaké elektrické AC a DC motory jsou k dispozici?

Potřebujete nový motor nebo převodovku? V tomto článku vám ukážeme, z jakých variant si můžete vybrat a kde si tyto komponenty co nejlevněji pořídit.

Elektrické motory Bühler jsou dostupné v celé řadě variant. Jestli tedy budete jeden potřebovat, nyní víte, že je z čeho vybírat. V následujících řádcích vám proto výběr usnadníme. Ukážeme vám totiž, jaké typy elektrických motorů jsou dostupné.

Z čeho můžete vybírat

Abyste měli opravdu široké spektrum možností, nabízí výrobce Bühler celou řadu motorů v různých provedeních. Pořídit si můžete tři základní typy motorů:

  • kartáčové DC motory,
  • bezkartáčové DC motory,
  • převodové motory.

Kartáčové DC motory staví svoji funkčnost na permanentním magnetu. Jde tedy o motory přímo napájené stejnosměrným proudem. Pevnou konstrukci pomáhá utvářet kovový plášť, hřídel, ložiskové štíty a kuličkové ložisko. Hlavní část kartáčového motoru pak doplňuje ještě aktivní část. Tu tvoří vinutí motoru a vnitřní magnety dopomáhající k hladkému běhu zařízení.

Další možnosti

Bezkartáčové DC motory na první pohled fungují podobně jako ty kartáčové. A pokud si to myslíte, tak máte pravdu. Zásadní rozdíl je ovšem v přídavném kontroléru, který napájí stejnosměrným proudem celý motor. V ostatních komponentách už se bezkartáčové DC motory příliš neliší. Základ totiž opět tvoří kovový plášť s hřídelí, ložiskovými štíty a kuličkovým ložiskem. Aktivní pak magnety rotoru a měděné vinutí statoru.

O něco odlišnější jsou převodové motory Bühler. Aby to ale nebylo příliš jednoduché, i ty jsou dostupné ve více variantách. Pořídit si můžete převodovky planetové nebo úhlové. K dispozici je také speciální řada bMotion. Díky ní si můžete sestavit DC nebo EC motory Bühler, planetové nebo šnekové převodovky a v případě potřeby také enkodéry a brzdy poskládané z různých komponent. Takto poskládanou převodovku, kumutátorové DC motory Bühler nebo EC motory si můžete pořídit například na eshopu Schmachtl.cz. Za bezkonkurenční ceny a s možností rychlého doručení až k vašim dveřím.

O Angelo

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …