Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na technické ze země galského kohouta. Později by jej měl doplnit také příbuzný od Fiatu.

Nejdostupnější z legend

Chystaná novinka by měla nést označení Project 516 a bude se jednat o to nejdostupnější, co Jeep nabídne. Zařadí se tak pod model Renegade, přičemž bude stát na platformě CMP. Ta je známá z celé řady modelů skupiny PSA, která se nedávno spojila s Fiatem a vytvořila tak automobilku Stellantis.

Automobil by tak měl být příbuzný modelům jako je Peugeot 2008, Opel Mokka či DS 3 Crossback. Je ovšem otázkou, zda malý Jeep nabídne pohon všech kol, protože vozy na platformě CMP tuto možnost nemají.

Automobil by se měl vyrábět v polském závodě v Tychách a jeho produkce by údajně měla být zahájena v listopadu příštího roku. Crossover bude k dispozici se zážehovými motory z nabídky PSA. V lednu roku 2030 by se měla objevit také čistě elektrická varianta a také by měla dorazit mild hybridní verze. Stellatis by prý chtěl vyrábět až 110 tisíc vozů ročně.

Nový základní Jeep by pak v roce 2023 měl doplnit příbuzný zdobený logem Fiatu, který by měl být k dispozici jako elektromobil a mild-hybrid. Designově by pak měl vycházet z konceptu Centoventi.

O SV

Shlédněte také

Nový Citroen nastupující za C5 se začíná poodhalovat

Tradiční střední třída je na ústupu, Končí Mondeo, Passat se stane už jen kombíkem a …