Domů / Ostatní značky / Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na technické ze země galského kohouta. Později by jej měl doplnit také příbuzný od Fiatu.

Nejdostupnější z legend

Chystaná novinka by měla nést označení Project 516 a bude se jednat o to nejdostupnější, co Jeep nabídne. Zařadí se tak pod model Renegade, přičemž bude stát na platformě CMP. Ta je známá z celé řady modelů skupiny PSA, která se nedávno spojila s Fiatem a vytvořila tak automobilku Stellantis.

Automobil by tak měl být příbuzný modelům jako je Peugeot 2008, Opel Mokka či DS 3 Crossback. Je ovšem otázkou, zda malý Jeep nabídne pohon všech kol, protože vozy na platformě CMP tuto možnost nemají.

Automobil by se měl vyrábět v polském závodě v Tychách a jeho produkce by údajně měla být zahájena v listopadu příštího roku. Crossover bude k dispozici se zážehovými motory z nabídky PSA. V lednu roku 2030 by se měla objevit také čistě elektrická varianta a také by měla dorazit mild hybridní verze. Stellatis by prý chtěl vyrábět až 110 tisíc vozů ročně.

Nový základní Jeep by pak v roce 2023 měl doplnit příbuzný zdobený logem Fiatu, který by měl být k dispozici jako elektromobil a mild-hybrid. Designově by pak měl vycházet z konceptu Centoventi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …