Domů / Novinky / Nosiče na kolo: Jaké jsou možnosti při jejich nákupu?

Nosiče na kolo: Jaké jsou možnosti při jejich nákupu?

Češi patří k milovníkům cyklistiky, což jen umocnily poslední měsíce, kdy je jízda na kole jednou z mála povolených volnočasových aktivit. Mnozí z vás jistě plánují vyrazit na letošní dovolenou, přičemž si vezmou právě také kola. K jejich převozu je v tom případě praktické využít speciální nosiče, které nainstalujete přímo na vůz. Existuje několik variant.

Nosiče na kolo je potřeba vybírat nejen dle ceny a velikosti, ale právě i způsobu montáže a uchycení. Pečlivě si všímejte toho, zda je vámi zvolený model vhodný pro váš automobil.

Druhy nosičů na kolo – výhody a nedostatky

V zásadě existují tři druhy nosičů na kola. Cenově nejdostupnější variantou jsou klasické střešní nosiče na kola, které jsou vhodné pro osobní automobily. Dají se na ně umístit až 4 jízdní kola, což oceníte, pojedete-li na výlet či dovolenou s celou rodinou. Počítejte ale s poměrně náročnou montáží a také s tím, že kola bude zapotřebí zvedat do výšky, což nemusí být zrovna pohodlné.

Druhou možnost představují nosiče na kolo na tažná zařízení. U nich je montáž a následné uchycení kol velmi snadnou záležitostí. Tyto nosiče na kola jsou však obvykle o něco dražší. Řidičům pak může vadit, že snižují výhled skrz zadní okénko vozidla.

Ve specializovaných obchodech, k nimž se v online světě řadí například Filson, se dají objednat a zakoupit rovněž nosiče na kola, které se montují na zadní dveře automobilů. Jde o poměrně praktické řešení, ovšem s drobnou nevýhodou, neboť ve chvíli, kdy kola máte na nosiči, nedostanete se skrz páté dveře do kufru auta.

Střešní box pro zvětšení zavazadlového prostoru auta

Na dovolenou si jistě kromě kol chcete vzít řadu dalších věcí. Co když se vám ale nevejdou do kufru, potažmo alespoň na zadní sedačky? Problém mohou vyřešit střešní boxy, někdy nazývané jako rakve, neboť je do jisté míry připomínají. Pokud si budete pořizovat zároveň střešní box a nosič na kolo, pamatujte na to, že na střeše vozidla může být jen jedno přídavné zařízení. Proto je nutné zvolit nosič na tažné zařízení, případně na páté dveře, aby na střešní box zbylo místo v horní části automobilu.

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …