Domů / Novinky / Koupě ojetých pneumatik je značně riziková záležitost

Koupě ojetých pneumatik je značně riziková záležitost

Není žádným tajemstvím, že provoz auta je poměrně nákladná záležitost, o kterou je třeba se pravidelně starat. Dobře připravené auto je nejlepším předpokladem pro bezpečnou jízdu, ale např. investice do pneumatik může se stavem peněz na účtu nepříjemně zahýbat, proto i zodpovědný řidič pochopitelně přemýšlí nad levnější variantou, koupí ojetých pneumatik. Jestli je to opravdu úspora, je však otázkou.

 

Výprodej zimních pneu vám peníze nešetří

Ne každé zboží z druhé ruky se opravdu vyplatí, proto byste na výprodej zimních pneu měli být opravdu obezřetní. I přesto, že použité pneu nemají žádnou zjevnou vadu a jsou za velmi výhodnou cenu, už nemáte šanci zjistit, co všechno pneumatiky u předchozího majitele zažily a jak dobře se o ně staral. Jestli byly pravidelně a správně huštěné, zda je majitel správně skladoval v suchu a čistotě. Stav jetých pneumatik ovlivňuje i typ auta, na kterém byly předtím, či to, jestli parkovalo v garáži nebo stálo celé období venku a vyrovnávalo s různým počasím.

 

Skutečný stav použité pneu pozná jen kvalifikovaný technik

Další informaci, o kterou vás výprodej pneumatik připraví, je proč se majitel použité pneu zbavuje. Existuje řada skrytých vad, včetně defektu, které pozná jen mechanik před montáží v servisu.

 

Ojeté pneumatiky ztrácí původní vlastnosti

Pokud zvažujete ušetřit koupí pneumatik z bazaru, myslete na to, že i pneu stárnou a nelze zaručit jejich původní vlastnosti už po třech letech. Po čtyřech letech se na zimních pneumatikách prokazatelně prodlužuje brzdná dráha a snižuje přilnavost, hůře se vyrovnává s mokrým povrchem. Pokud se stane, že budete mít z nějakého důvodu rozdílné stáří pneumatik, starší vždy umisťujte dopředu, lépe se tak vyrovnáte s případným smykem. Co se týká životnosti, obecně platí, že jedna sada nových pneu odpovídá třem sadám těch použitých.

 

Co u ojetých pneu v bazaru sledovat

  • stejné rozměry značku a kvalitu
  • nekupujte ojeté pneumatiky s viditelným poškozením či evidentními amatérskými opravami
  • stáří použité pneu – nekupujte ojeté pneu starší než deset let
  • pravidelnost opotřebení pneu – vypovídá o stavu předchozího vozidla a o údržbě pneu
  • hloubku dezénu a tlak v pneumatice

Jestli se rozhodnete pro koupi nových nebo zvolíte pneu z druhé ruky, to už záleží na vás. Faktem je, že investice do nových je určité rozumnější a dlouhodobější záležitost. Pneumatiky se vyplatí vybírat co nejkvalitnější a samozřejmě zde zaleží také na ceně. O co více zaplatíte v ceně nových pneumatik, to se vám vrátí delším užíváním a rozhodně lepším stavem vozu. A to nejdůležitější, nové pneu garantují bezpečnou jízdu.

Zdroj: Pneumatiky.cz

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář