Domů / Ostatní značky / U zimních pneu vsaďte na kvalitu

U zimních pneu vsaďte na kvalitu

Podcenit kvalitu pneu se nevyplácí. Mnoho motoristů by vám o tom mohlo vyprávět. O to víc byste na to měli myslet v zimním období, kdy je potřeba kvalitní vzorek a hlavně dobře upečená pneumatika. S čínskými pneu toho nedosáhnete, ale s novou pneumatikou Michelin Alpin 5 ano.

 

Nešetřete tam, kde se to nevyplácí

Léto je v plném proudu a než, aby motoristé mysleli na zimní obutí, raději se s vychlazenou dvanáctkou válí někde u vody a užívají teplého počasí. Jenže, jak už to tak bývá, vše uteče jako voda, přijde podzim a pro ty z vás, kteří budou na letošní zimu potřebovat nové pneu, vyvstane otázka, jakou značku koupit na svého plechového miláčka. Trh je doslova přesycený všemi různými pneumatikami, od těch kvalitních, až po ty méně kvalitní. Někdo sází na léta prověřenou značku a ke změně se nechystá, jiný zase vybírá zimní pneu podle ceny. Nic proti tomu nelze namítnou až do doby, kdy se rozhodne pro levné a protektorované pneu. V tuto chvíli by se v hlavě dotyčného měl objevit vykřičník, protože si zahrává nejen se svým zdravým, ale i se zdravým spolucestujících, případně dalších účastníků silničního provozu.

S levnými pneumatikami toho moc nevymyslíte a spíše jdete sami proti sobě. Jednak vám vydrží jen jedno období (samozřejmě záleží na jízdním stylu, apod.), jízdní vlastnosti nebudou takové, jaké by měli být a ještě hazardujete se svým životem. Na pneumatikách nešetřete, stejně jako nešetříte na vašem obutí. Jednoduše vsaďte na kvalitu!

 

Michelin Alpin 5 špičkou mezi zimními pneu

Tou kvalitou myslíme léta prověřenou značku Michelin, která má v nabídce model s označením Alpin 5. Francouzský výrobce se u tohoto typu pneumatiky zaměřil na potřeby motoristu v zimních podmínkách. Michelin Alpin 5 je upečená se zcela novou směsí čtvrté generace technologie Helio Compoud, která má zlepšit jizdní vlastnosti na mokré či suché vozovce. Pneumatiky dostaly také hlubší a více prořezané drážky šípovitého tvaru, díky kterým se lépe zakousnou do sněhu. Zlepšení je i po stránce aquaplaningu, kdy boční drážky s progresivním tvarováním lépe odvádí vodu a netvoří se tak vodní klín. V neposlední řadě je dosaženo i lepší ovladatelnosti vozidla a snížil se i hluk pneu směrem do kabiny vozu.

Pokud stále přemýšlíte, jakým novým obutím vybavíte své vozidlo, doufáme, že po přečtení následujících řádků již máte jasno o výběru. Dostanete tak kvalitní pneu, že jízda s nimi bude nejen skvělá, ale i bezpečná. A to se vyplatí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář